Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Plus vs iPhone 8 Plus: Ses Karşılaştırması

,nO6UWfRTWUyrKb77tBcx1w

iPhone 7 Plus vs iPhone 8 Plus: Ses Karşılaştırması

Son Güncelleme tarihi 9 Ekim 2017 by ADEM ATEŞ

teknik destek

Apple’ın 12 Eylül’de iPhone 7s ve 7s Plus’ın yerine tanıttığı, cam tasarımlı, True Tone Retina HD ekranlı, kablosuz şarj, gelişmiş kamera gibi pek çok yükseltilmiş özelliklere sahip iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Türkiye çıkış tarihi belli oldu!
Edindiğimiz bilgilere göre, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus 20 Ekim Cuma günü Türkiye’de satışa sunulacak.

19 Ekim’i 20 Ekim’e bağlayan gece, saat 00:00’dan itibaren Apple Premium Reseller ve Apple Store’larda satışa sunulacak olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ı muhtemelen Apple Online Store’dan da bu saat itibariyle sipariş vermek mümkün olacak. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, Altın, Gümüş, Uzay Grisi renk seçenekler ve 64GB/256GB yerleşik depolama kapasitesi ile piyasadaki yerini alacak.

iPhone 7 ve 7 Plus’a göre daha dinamik bir ekrana, daha gelişmiş bir kameraya, daha estetik bir görüntüye ve daha kaliteli bir ses teknolojisine sahip olan iPhone 8 ve 8 Plus’ın ses sistemleri de eski modelleriyle karşılaştırılmaya başlandı. Bu noktada ilk değerlendirme iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus akıllı telefonları arasında yapıldı.

iphone-8-speakers-big iPhone 7 Plus vs iPhone 8 Plus: Ses Karşılaştırması

iPhone 8 Yeni Bir Ses Teknolojisi İle Birlikte Geliyor!

Karşılaştırmanın en önemli sebebi, iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında yeni bir ses teknolojisine geçilmesi. Artık bu modelle beraber yeniden tasarlanan bir stereo sistemi kullanılıyor. Stereo hoparlörler sayesinde eski modellere göre en az %25 daha fazla ses verileceği Apple tarafından da paylaşılmıştı.

Bu konu hakkında Appleinsider tarafından yapılan testi sizinle paylaşmak istedik. iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus telefonları üzerinden yapılan testlerde ise başarılı olan modelin tabii ki iPhone 8 olduğu görülüyor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=AfujCSOissY&w=560&h=315]

 

 

teknik destek