iPhone 7 Plus vs iPhone 8 Plus: Ses Karşılaştırması

0
,nO6UWfRTWUyrKb77tBcx1w

Apple’ın 12 Eylül’de iPhone 7s ve 7s Plus’ın yerine tanıttığı, cam tasarımlı, True Tone Retina HD ekranlı, kablosuz şarj, gelişmiş kamera gibi pek çok yükseltilmiş özelliklere sahip iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Türkiye çıkış tarihi belli oldu!
Edindiğimiz bilgilere göre, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus 20 Ekim Cuma günü Türkiye’de satışa sunulacak.

19 Ekim’i 20 Ekim’e bağlayan gece, saat 00:00’dan itibaren Apple Premium Reseller ve Apple Store’larda satışa sunulacak olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ı muhtemelen Apple Online Store’dan da bu saat itibariyle sipariş vermek mümkün olacak. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, Altın, Gümüş, Uzay Grisi renk seçenekler ve 64GB/256GB yerleşik depolama kapasitesi ile piyasadaki yerini alacak.

iPhone 7 ve 7 Plus’a göre daha dinamik bir ekrana, daha gelişmiş bir kameraya, daha estetik bir görüntüye ve daha kaliteli bir ses teknolojisine sahip olan iPhone 8 ve 8 Plus’ın ses sistemleri de eski modelleriyle karşılaştırılmaya başlandı. Bu noktada ilk değerlendirme iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus akıllı telefonları arasında yapıldı.

İLGİLİ İÇERİK:  Uygun Fiyatlı iPhone 9 Hakkında Tüm Bilgiler

iphone-8-speakers-big

iPhone 8 Yeni Bir Ses Teknolojisi İle Birlikte Geliyor!

Karşılaştırmanın en önemli sebebi, iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında yeni bir ses teknolojisine geçilmesi. Artık bu modelle beraber yeniden tasarlanan bir stereo sistemi kullanılıyor. Stereo hoparlörler sayesinde eski modellere göre en az %25 daha fazla ses verileceği Apple tarafından da paylaşılmıştı.

Bu konu hakkında Appleinsider tarafından yapılan testi sizinle paylaşmak istedik. iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus telefonları üzerinden yapılan testlerde ise başarılı olan modelin tabii ki iPhone 8 olduğu görülüyor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=AfujCSOissY&w=560&h=315]

 

 

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.