Loading Now

iPhone 7’de Windows Vista Çalıştırdılar!

iPhone 7 Windows Vista

iPhone 7’de Windows Vista Çalıştırdılar!

Son günlerde iPhone 7’de farklı işletim sistemlerinin çalıştırıldığını gözlemliyoruz. Malumunuz daha önce Windows XP çalıştırılmıştı. Bu seferde Microsoft için bir kara leke olarak tarihe geçen Windows Vista, iPhone 7’de hayat buldu.

11 Nisan’da Windows Vista için desteğini kesecek olan Microsoft’un işletim sistemi, bir geliştirici tarafından başarılı bir şekilde iPhone 7’de çalıştırılarak insanları şaşırttı. Pek çok kişinin bilgisayarında görmek istemediği Vista’yı iPhone 7’de çalışırken görmek doğal olarak şaşırtıcı bir durum.

teknik destek

YouTuber Hacking Jules’in kanalında paylaştığı kısa videoda, Windows Vista’nın iPhone 7’de nasıl çalıştığı gösteriliyor. Her ne kadar videoda gösterilmesede Vista’nın iPhone’da önyükleme süresi yaklaşık 15 dakika sürüyor 🙂 Bu denli uzun süren bir önyükleme söz konusu olduğu için YouTuber bu kısmı kesmiş. Genel anlamda ise, iOS 10.2.1 yüklü iPhone 7’de Windows Vista’nın çalıştırılmasının büyük bir başarı olduğunu belirtelim.

Daha önce iPhone 7’de Windows XP’nin çalıştırılması gibi Vista’nın çalıştırılmasında da iBox 2 kullanılıyor. iBox 2 ile Windows XP’nin nasıl yüklendiğini sizlerle paylaşmıştı. Hacking Jules’de bu noktada Vista için kaynak kodlarını GitHub’da paylaşmış durumda.

İşte iPhone 7’de Vista’nın çalıştırıldığını gösteren video;

teknik destek