Şimdi yükleniyor

iPhone 8 için Tasarlanan İlk Koruma Kılıfı Göründü!

iPhone 8 Konsept

iPhone 8 için Tasarlanan İlk Koruma Kılıfı Göründü!

Son Güncelleme tarihi 27 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Akıllı telefon sızıntıları konusunda adını yakınen bildiğimiz KK Sneak Leaks, bu sabah Twitter’da, Apple’ın bu yıl Eylül ayında tanıtacağı düşünülen iPhone 8’i için, ilk üçücü taraf koruma kılıfını temsil eden bir görüntü paylaştı.

teknik destek

Şeffaf kılıfın arka cepheden görünümünü temsil eden görüntü, şimdiye kadar iPhone 8 adına sızdırılan şematik çizimlerde gördüğümüz birçok detaya sahip. Bu şematik çizimlere göre, iPhone 7 Plus’ta yatay olarak konumlandırılan çift lensli arka kameranın iPhone 8’de dikey olarak konumlandırılması söz konusu ki bu durum kılıfta belirgin bir şekilde ele alınmış.

Koruma kılıfındaki bir diğer dikkat çeken detay ise, arka tarafında Touch ID için hiçbir açıklığın olmaması. Malumunuz bu konuda kafalar karışık. Çünkü Apple’ın birden çok iPhone 8 prototipi üzerinde çalıştığı ve bu prototiplerden bir tanesinde Touch ID’nin ekrana entegre edilmediği, cihazın arka tarafında konumlandırıldığı yönünde bilgiler mevcut. Koruma kılıfında, Touch ID’nin arka tarafta hayal edilmemiş olması parmak izi okuyucusunun ekrana entegre edildiğinin baz alındığını gösteriyor.

Kılıftaki bir başka dikkat çeken detay ise, soldaki güç düğmesinin eski iPhone’lara göre daha uzun görünüyor olması. Bu detay, daha önce sızdırılan prototip şematik çizimlerinde de dikkat çekmişti.

Bu erken gelen koruma kılıfı, elbetteki kesin olarak gerçeği yansıtıyor diye bir şey yok. Gerçeğin aksine, mevcut sızıntıların harmanlandığı bir koruma kılıfı olabilir. Yine de iPhone 8 için tasarlanan ilk koruma kılıfı oluşu onu özel kılıyor.

teknik destek