Şimdi yükleniyor

iOS 10.3.1 Jailbreak için iPhone’u En Doğru Şekilde Hazırlama

iOS 10.3.1 Jailbreak

iOS 10.3.1 Jailbreak için iPhone’u En Doğru Şekilde Hazırlama

Son Güncelleme tarihi 2 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

64 bit cihazlar için Pangu’un iOS 10.3.1 Jailbreak aracının çok yakın zamanda yayınlanması bekleniyor. Biz de, iOS 10.3.1 için Jailbreak öncesi, iPhone veya iPad’inizi doğru şekilde hazırlayabilmeniz için bu kılavuz yazıyı hazırladık.

teknik destek

Jailbreak işlemi eğlenceli ve bir bakıma tuhaftır. Ancak bir şey ters giderse önemli sorunlara neden olabilir.

Bahsedilen Jailbreak‘in önümüzdeki hafta yayınlanacağı yönünde söylentiler var ancak iOS 10.3.1 için bir Jailbreak’in mevcut olduğu noktasında artık hiçbir şüphe yok. Bu sebeple şimdiden hazırlık yapmak doğru bir hareket olacaktır.

iTunes’i Kullanarak Cihazı Yedekleme

Öncelikle, oluşabilecek herhangi bir soruna karşı cihazınızı iTunes’i kullanarak yedekleyin. Bu adım sizin için oldukça zahmetsiz olacak. Cihazınızı iTunes’e bağlayarak tam bir yedekleme yapmak, tüm önemli bilgilerinizin güvenli bir şekilde saklanmasını ve gerekirse cihazınıza geri yükleme yapabilmenizi sağlayacaktır.

Cihazınızı iOS 10.3.1’e Güncelleyin (İsteğe Bağlı)

Şu anda, iOS 10.3.1, tüm iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları için kullanılabilir olan tek yazılım sürümüdür. Hedefte iOS 10.3.2 var ve siz iOS 10.2.1 gibi hakkında hiçbir Jailbreak haberinin gelmediği bir sürümdeyseniz, şimdi cihazınızı iOS 10.3.1’e güncellemenin tam zamanı. Ancak, iOS 10.2 veya daha düşük bir sürümde Jailbreakli bir cihaza sahipseniz, iOS 10.3.1 için Jailbreak aracı yayınlanana kadar beklemenizi öneririz.

Yinede cihazınızı iOS 10.3.1 güncellemek istiyorsanız, OTA ile (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden) veya iTunes aracılığı ile cihazınızın yazılımını yükseltebilirsiniz.

iOS 10.3.1 SHSH2 Blob’larınızı Kaydedin

iOS 10.3.1 SHSH2 blob’larınızı kaydetmek, Apple’ın söz konusu sürüm için imza desteğini yani yükseltme veya sürüm düşürme için (downgrade veya upgrade) desteğini kesmesi durumunda, Prometheus’u kullanarak iOS 10.3.1’e geçiş yapmanıza veya yükseltebilmenize olanak tanır.

Bu işlemin nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Adım 1: Her şeyden önce, ECID numaranızı cihazınızdan almanız gerekecek. iPhone’unuz bilgisayara bağlıyken, bu numarayı iTunes özet kısmında bulabilirsiniz. Bu sayıyı bir yere kaydettiğinizden emin olun.

Adım 2: ECID numarası kopyalandığında, TSS Saver sağlayıcı aracının yer aldığı web sitesine gidin: tsssaver.1conan.com

Adım 3: Sayfanın ortasında yer alan “Type ECID Here….” kısmına ECID’yi numaranızı yapıştırın ve sol tarafta, ECID’in iTunes tarafından sağlandığı biçimle eşleşecek şekilde açılır kutuda Hex’in seçili olduğundan emin olun.

NOT: ECID numaranızı Jailbreak sırasında UDID Calculator gibi başka bir yöntemle aldıysanız, sağlanan formatla eşleşmesi için açılır menüden Decimal seçeneğini seçmeniz gerekebilir.

Adım 4: “Identifier” başlığı altında, kullandığınız cihazın modelini seçin. Örnek olarak, iPhone 7 Plus kullanıcısıysanız, ilk açılır menüden “iPhone”u ve ikinci meniden “iPhone 7 Plus”ı seçin.

Bir iPhone 6s, iPhone 6s Plus veya iPhone SE’ye sahipseniz, aracın biraz daha fazla bilgiye ihtiyacı vardır. BMSSM uygulamasını App Store’dan yükleyerek, System sekmesine gidin ve açılan sayfada tam olarak görülen aygıt model numarasını araçta seçin.

Bir iPhone 7 veya iPhone 7 Plus cihazınız varsa, cihazın GSM veya Global olup olmadığını da öğrenmeniz gerekir. Aygıt iTunes’a bağlıyken, iPhone 7’nin tanımlayıcı bilgileri gelene kadar aygıtın UDID numarasının üstüne sürekli olarak tıklayın. Tanımlayıcı 9,1 ise, iPhone 7 için bir Genel aygıtınız var demektir. 9,3 ise o zaman cihazınız GSM’dir. iPhone 7 Plus için, 9,2 ise Global, 9,4 ise GSM’dir. Bu bilgileri, TSS Saver aracında doğru olarak seçimlediğinizden emin olun.

TSS-Saver iOS 10.3.1 Jailbreak için iPhone'u En Doğru Şekilde Hazırlama

Adım 5: Tüm adımları doğru şekilde uyguladığınızdan eminseniz, aracın size, SHSH2 blob’larınınızı kaydetmeniz için bir bağlantı oluşturması için Submit’e tıklayın.

iOS 10.3.1 Jailbreak için Sabırlı Olun

Sürecin bu kısmı, Jailbreak taraftarları için kesinlikle en sinir bocu kısımdır. Jailbreak geliştiricilerinin işlemleri tamamlaması ve biraz da egolarını tatmin etmelerine dayanan bu süreçte ne yazık ki yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Bu sebeple sabırla beklemek tek çözümdür.

teknik destek

10 yorum

comments user
Ali

Hani jb çıkmadı

comments user
nefer

iphone 6s+ ios 9.1 jb kullaniyorum. Soylediklerini yaptim ama bana sadece 10.3.3 shsh verdi? bir yanlislikmi yaptim

comments user
Mustafa

Kaç yıldır yoktu şimdi çıkmış shsh kaydedici :/ iOS 9.1 Jb için aylarca beklemiştim jb yaparken bootloop olmuştu yapamamıştım tinyumbrella vs kullanmadığım uygulama kalmamıştı şimdi ise tek tıkla yapılıyor 🙁

comments user
Mehmet ali

10.2 yüklüykende jb yoktu şimdi 10.3.1 yüklü şimdide kb yok. İ phone 7 plus aldığıma bin pişmanım. Gidin 6s alın arkadaşlar i phone 7 plus pişmanlıktır

comments user
togrul

mumkunse nasil?

comments user
togrul

bende 10.3.1 ama bunun otomatik guncellemesinin karsisin almak mumkunmu

comments user
Zibbaw

Furkan jailbreakli telefona sürüm yükseltmesi yapılmaz

comments user
Furkan

JAİLBREAK’lı telefona sürüm yükseltmesi yapılırmı , yapılıyorsa herhangi bi sorunla karşılaşırmıyız ?. cevabınız için şimdiden teşekkürler.

comments user
Hater

Hayır

comments user
Zekeriya

SHSH2 Blob’ları alabilmemiz için jailbreak gerekiyor mu?

Yorumlar kapalı.