Şimdi yükleniyor

iPhone 8 ile Telefon Görüşmelerindeki Ses Kalitesi Yükseldi!

iPhone 8

iPhone 8 ile Telefon Görüşmelerindeki Ses Kalitesi Yükseldi!

Son Güncelleme tarihi 26 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

KDDI Başkanı Takashi Tanaka, verdiği bir röportajda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’da geliştirilmiş ses kalitesi ve daha iyi arama güvenilirliği sunan Enhanced Voice Services yani Gelişmiş Ses Hizmetleri (EVS) teknolojisinin yer aldığını söyledi.

teknik destek

EVS, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için diğer ses codec’lerinden daha yüksek kalitede ses, daha yüksek frame/paket hata esnekliği ve daha yüksek sıkıştırma verimi için 20 kHz’e kadar ses bandı genişliği sunan ilk kod çözümüdür.

Amerika Birleşik Devletleri’nde T-Mobile, Enhanced Voice Services’ı destekliyor ve 2016’nın başından bu yana EVS’nin kullanılmasını öneriyor. T-Mobile’a göre EVS, kendi ağı üzerinde daha zayıf sinyal alanlarında daha iyi sesli arama deneyimi sunuyor.

Apple, iPhone 8 kullanıcı destek belgelerinde bu özellikten söz etmiyor ancak İngiltere’de bulunan operatör EE, kısa bir süre önce iPhone 8 ve 8 Plus’ın EVS özelliği için ağlarında güncelleme yaptıklarını ve EVS desteğini sunmaya başladıklarını bir basın açıklamasıyla duyurarak bunu doğrulamış oldular.

AT & T, Sprint ve Verizon henüz EVS için destek sunmuyorlar. T-Mobile ve EE’nin yanı sıra, Avrupa ve Asya’daki diğer birçok operatör de EVS’yi destekliyor. Bunlara, Vodafone Almanya ve NTT DoCoMo dahil. Türkiye’deki operatörlerin henüz bu ses teknolojisine destek sunmadıklarının altını çizelim.

teknik destek