Şimdi yükleniyor

iPhone X, Apple’ın Başına Büyük İş Açtı!

Apple iPhone X

iPhone X, Apple’ın Başına Büyük İş Açtı!

Son Güncelleme tarihi 26 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Bugün gelen bir tedarik zinciri raporunda, Apple’ın iPhone X’in TrueDepth kamera sisteminde kullanılan 3D sensörlerinin üretiminde önemli verim sorunları yaşadığı iddia ediliyor. Bir kaynak, amiral gemisi telefonun üretim hacminin çok düşük olduğunu ve günlük üretim miktarının yalnızca 10.000 seviyelerinde olduğunu söyledi.

teknik destek

Rapor doğruysa, bu Apple’ın iPhone X ön siparişlerinin teslimatını yıl sonuna kadar tamamlayamayacağı anlamına geliyor. Çünkü analistler, iPhone X için 40-50 milyonluk rekor bir ön sipariş tahmininde bulunuyorlar.

Nikkei Asian Review’de pek çok iPhone X bileşenin kalite gerekliliklerini karşılayamadığını ve bunun da üretim verimini doğrudan etkilediğini söylüyor.

iPhone üreticileri için çalışan iki yönetici, Nikkei Asian Review’a, 3D sensör parçalarının üreticilerinin tatmin edici bir seviye ulaşmak ve verim oranını artırmak için mücadele ettiklerini söylüyor.

Her iki kaynak da, iPhone X’in piyasaya çıkmasından sonra Apple’ın büyük siparişlere cevap verip veremeyeceği konusunda net bir şey söyleyemiyor. Daha önceki bir başka rapor daha da kötümserdi ve iPhone X’in günlük üretim miktarının 10.000 adetten bile daha az olduğunu söylüyordu.

Taipei merkezli Yuanta Investment Consulting’in analistlerinden Jeff Pu, Ekim ayının ikinci haftasında iPhone X’in seri üretime girmesini beklediğini ve bundan bir hafta sonra telefonun küresel dağıtımına başlanacağını söyledi.

Jeff Pu, Foxconn’un bugüne kadar sadece 2 milyon iPhone X’in üretimini tamamladığını tahmin ettiğini söylüyor ancak bu sayının Ekim ayında 10 milyonu, yıl sonuna kadar da 40 milyonu bulmasını bekliyor.

Tüm bunlar Apple’ın iPhone X için yalnızca ön siparişlere ancak yetişebileceği ve normal siparişlere uzunca bir süre yetişemeyeceği anlamına geliyor.

teknik destek