Şimdi yükleniyor

iPhone 8, iPhone 7s Plus ve iPhone 7 Plus Aynı Videoda!

iPhone 8 vs iPhone 7s

iPhone 8, iPhone 7s Plus ve iPhone 7 Plus Aynı Videoda!

Son Güncelleme tarihi 10 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Lansmanına yaklaşılan OLED ekranlı iPhone 8 ile büyük tasarım ve işlevsellik değişikliklerini bir arada göreceğiz ve ona LCD ekranlı 4.7 inç iPhone 7s ve 5.5 inç iPhone 7s Plus eşlik edecek. Ayrıca bu sefer ki “S” serisinde sadece donanımsal değil küçük tasarımsal değişiklikler de yapılacak.

YouTuber Danny Winget, bugün, iPhone 7 Plus’la birlikte iPhone 7s Plus’ın ve iPhone 8’in maketini karşılaştırdığı bir video paylaştı.

iPhone 7s Plus’ta, iPhone 8’de gördüğümüz aynı gümüş kaplama kullanılıyor ve aygıtların rengi güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan gelen bilgilerle örtüşüyor. Ayrıca son gelen bilgilere göre Apple, iPhone 7s/7s Plus ve iPhone 8’i sadece üç renk seçeneği ile piyasaya sürmeye hazırlanıyor; Siyah, Gümüş ve Altın. Her üç aygıt da cam kaplama gövdeye ve metal-parlak bir çerçeveye sahipler.

Bu yılın iPhone modelleri, birçok Android telefonda olduğu gibi kablosuz şarj özelliğine sahip olacaklar. Apple’ın kablosuz şarj için endüktif şarj çözümünü tercih edeceği ve bunun için cam kaplama kasaya yöneldiğine inanılıyor.

Cam kaplama gövdenin yanı sıra, iPhone 7s Plus, tıpkı iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi yatay olarak konumlandırılmış çift lensli arka kameraya, fiziksel ana ekran düğmesine sahip olacak ve tasarımı ile kesinlikle iPhone 7 Plus’a benzer olacak. Bunlarla birlikte, iPhone 7s Plus’ın anten çizgilerinin daha az göze çarpacağını söyleyelim.

iPhone 8 de ise, sanal ana ekran düğmesi yer yer alacak ve bununla birlikte Touch ID yer almayacak. Güvenlik için Touch ID’nin yerine yüz tanıma özelliği kullanılacak. OLED ekranlı iPhone modelinin çift lensli arka kamerası ise artırılmış gerçeklik için dikey olarak konumlandırılacak.

Aygıtların boyutuna geldiğimizde ise, iPhone 7s Plus ile iPhone 7 Plus aynı boyutta ancak iPhone 8’den çok daha büyükler. iPhone 8, iPhone 7 Plus/7s Plus’a benzer bir ekrana sahip olacak ancak daha ince ekran çerçeveleri nedeniyle genel boyutu bakımından iPhone 7’ye daha yakın olacak.

Şu anda YouTube’da ortaya çıkan bu tip videolardaki iPhone 8 ve iPhone 7s/7s Plus maketlerinin tamamı Apple’ın üretim hattından elde edilen CAD çizimlerine ve diğer sızıntılara dayanıyor. Her üç aygıt da Eylül ayında lanse edilecek ve başta ABD olmak üzere pek çok ülkede ve bölgede yine Eylül ayında satışa sunulacak. En yeni iPhone modellerin Türkiye’de Ekim ayında satışa sunulacağını tahmin ediyoruz.

teknik destek