Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Ana Ekran Düğmesini Dilediğiniz Gibi Boyutlandırabilecek ve Konumlandırabileceksiniz

Beyaz iphone 8

iPhone 8’in Ana Ekran Düğmesini Dilediğiniz Gibi Boyutlandırabilecek ve Konumlandırabileceksiniz

Son Güncelleme tarihi 10 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın akıllı ses bombası HomePod’unun test yazılımının ortaya çıkmasından bu yana, geliştiricilerin yazılımda yaptığı kod ayrıştırmalarıyla iPhone 8’in pek çok özelliği resmiyet kazandı. Özellikle, OLED ekranlı iPhone 8’de gelişmiş yüz tanıma özelliğinin yer alacağı ve bu özellik sayesinde güvenli bir şekilde Apple Pay’i kullanmak veya üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla para göndermek veya fatura ödemek mümkün olacak.

teknik destek

Aygıtın tasarımı tarafında da HomePod yazılımından somut veriler ortaya konulabildi ve aygıtın ön yüzünün neredeyse tamamının OLED ekrandan oluşacağı kesinleşti.

iPhone-8-Glif iPhone 8'in Ana Ekran Düğmesini Dilediğiniz Gibi Boyutlandırabilecek ve Konumlandırabileceksiniz

HomePod yazılımından çıkartılan ve iPhone 8’i betimleyen görsel.

Geliştirici Steven Troughton-Smith, işi bir adım daha öteye taşıyarak, iPhone 8’in çok merak edilen sanal ana ekran düğmesiyle ilgili detaylara ulaştı ve Twitter’dan iPhone 8’in sanal ana ekran düğmesi hakkında ayrıntıları açıkladı.

https://twitter.com/stroughtonsmith/status/895486535742705664

Geliştiriciye göre, iPhone 8’in sana ana ekran düğmesinin boyutu ve konumu tümüyle kullanıcı insiyatifinde olacak. Yani, kullanıcı iPhone 8’in sanal ana ekran düğmesini istediği boyutta ayarlayarak kullanabilecek ve ana ekran düğmesini ekran üstünde istediği bir yerde konumlandırabilecek. Elbetteki bu konumlandırma, ekranın belirli bir alanı üzerinde yapılabilecek. Uzmanlar bu alanı “Fonksiyon/İşlev Alanı” olarak isimlendiriyorlar. Ayrıca, kullanıcılar, arayüzün izin verdiği durumlarda sanal ana ekran düğmesinin yer aldığı fonksiyon alanını da boyutlandırabilecek veya tamamen gizleyebilecekler.

iPhone-8-Fonksiyon-Alanı iPhone 8'in Ana Ekran Düğmesini Dilediğiniz Gibi Boyutlandırabilecek ve Konumlandırabileceksiniz

iPhone 8 için sanal bir fonksiyon alanı fikri bu yılın başlarında KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo tarafında ortaya atılmıştı. O zaman için analistin paylaştığı raporda fazla detay yer almıyordu ancak iPhone 8 üzerinde bu yönde özelliğin yer alacağını açık bir şekilde ortaya koyuyordu. Bugün görüyoruz ki, analistin bu düşüncesi iPhone 8’de gerçeğe dönüşüyor.

Buna ek olarak, iPhone 8’in üstteki durum çubuğuyla ilgili de detaylar ortaya çıktı. Aşağıdaki görseldeki gibi bölünmüş bir durum çubuğunun aygıt üzerinde konumlandırılacağı ve durum çubuğunun orta kısmında ön kameranın ve sensörlerin yer alacağı kesinleşti.

iphone-8-durum-çubuğu iPhone 8'in Ana Ekran Düğmesini Dilediğiniz Gibi Boyutlandırabilecek ve Konumlandırabileceksiniz

iPhone 8’in resmiyet kazanan özelliklerine ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

teknik destek