iPhone 8 “Su Damlası” Adı Verilen Bir Tasarıma Sahip Olacak

IMG_1320

Kaynaklardan edinilen bilgilere göre, bu yıl tanıtılacak premium iPhone’un tasarımı Original iPhone’a benzer olacak. Kaynak, Apple’ın Original iPhone’a benzerlik gösteren, “su damlası” adı verilen bir tasarımın iPhone 8’de yer alacağı konusunda oldukça iddialı.

teknik destek

Su damlası adı verile tasarımın tam olarak karşılığı, mevcut kasanın kenarlarının hafif eğimli olması ve köşelerin oldukça oval olması.

Apple’ın iPhone 8’in arka tarafında, üç boyutlu bir cam malzemesi kullanmayı planladığı da kaynak tarafından belirtiliyor. Genel olarak ise iPhone 8’in genel kasa yapısının Original iPhone’a benzer olacağı öngörülüyor. Elbetteki iPhone 8, ilk iPhone’dan çok daha büyük, 5.8 inçlik bir ekrana sahip olacak ve şüphesiz çok daha ince olacak.

Kaynak tarafından ortaya atılan bu iddianın oldukça güçlü kaynaklara dayandığının da altını çizelim. Yani gerçekten de iPhone 8’in tasarımıyla ilgili ilk defa duyduğumuz bu iddialar gerçeği yansıtıyor olabilir.

Cihazın arka tarafını çepe çevre saracak olan 3B cam kasa, iPhone’un üst, alt ve her iki yan tarafında da bir eğri çizecek. Tüm bunlarla birlikte iPhone 8’in ekranının kavis oranı da iPhone 7 ile benzer yani 2.5D kavisli olacağı da gelen bilgiler arasında.

Apple, iPhone 8 ile geçmişi yadedecek gibi duruyor ve iddialar doğru ise günümüze uyarlanan Original iPhone ve iPhone 3G benzeri bir tasarıma sahip iPhone 8’i görebiliriz.

müşteri hizmetleri