Şimdi yükleniyor

iPhone 8 ve iPhone 7s’in Öngörülen Satış Fiyatı Belli Oldu!

iPhone 8

iPhone 8 ve iPhone 7s’in Öngörülen Satış Fiyatı Belli Oldu!

Hakkında yaygın olarak söylentilerin dolaştığı, Apple’ın bu yıl tanıtacağı düşünülen OLED ekranlı premium iPhone’unun ABD satış fiyatının 1.000 dolardan fazla olması bekleniyor ancak UBS analisti Steven Milunovich, iPhone 8 64GB’ın ABD satış fiyatının 850-900 dolar arasında olacağına inanıyor. Bu fiyat noktası, Samsung’un 840-850 dolardan başlayan fiyatı ile Galaxy S8+ modeli ile benzerdir.

Analist, Apple’ın en yeni amiral gemisi iPhone’unun lüks derecesinde bir fiyatlandırma stratejisinin bir parçası olacak ABD satış fiyatının 1.000 dolardan başlayabileceğini de belirtiyor. Ayrıca 5.8 inçlik ekranı ile iPhone 8’in 6.2 inç Galaxy S8+’a kıyasla ekran boyutu noktasında bir dezavantaja sahip olarak rekabet edeceğinin de altını çiziyor. Ayrıca Apple’ın Samsung ile benzer bir fiyatlandırmayı kullanması öngörülüyor.

teknik destek

Milunovich, en pahalı iPhone 8 256GB modelinin 950 dolar ile 1.000 dolar arasında bir fiyata sahip olacağını düşünüyor. iPhone 8’in şimdiye kadarki en pahalı model olması bekleniyor. Ayrıca iPhone 7s’in 649 dolar ve iPhone 7s Plus’ın 749 dolardan başlayan fiyatlarla geleceği araştırma notunda yer alıyor.

Analistin araştırma notunda, iPhone 8’in fabrika çıkış fiyatının 769 dolar olacağı ve bu fiyatın iPhone 7 Plus’ın fiyatından 70-90 dolar daha yüksek olabileceği tahmin ediliyor. Elbetteki tüm bunlar sadece birer öngörü ve resmi rakamlar değiller.

Uçtan uca OLED ekranına ek olarak iPhone 8’in, kablosuz şarj, sanal ana ekran düğmesi, potansiyel olarak 3D yüz tanıma ve/veya iris tarama dahil olmak üzere Galaxy S8 ile bütünüyle rekabet edebilecek bir iPhone modeli olması bekleniyor.

teknik destek