Şimdi yükleniyor

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Resmi Türkiye Fiyatını Açıklıyoruz!

iPhone 8 Türkiye Fiyatı

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Resmi Türkiye Fiyatını Açıklıyoruz!

Son Güncelleme tarihi 13 Ekim 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple, merakla beklenen iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’i bundan tam bir ay önce tanıtmıştı. Her bir özelliği resmilik kazanan yeni iPhone modellerinden iPhone 8 ve 8 Plus, şu anda pek çok ülkede satışa sunuldu ve Türkiye’de de 20 Ekim’de satışa sunulacak.

teknik destek

Her detayı belli olan iPhone’lar için Türkiye’deki kullanıcıların merak ettiği tek şey doğal olarak fiyatları. Yaklaşık bir hafta sonra satışa sunulacak iPhone 8 ve 8 Plus’ın fiyatı o zamana dek Apple tarafından resmi olarak duyurulmayacak ancak geçen yıl iPhone 7 ve 7 Plus için yaptığımız gibi, bu yıl da sizin için yeni iPhone’ların Türkiye fiyatına resmi kaynaklarımız aracılığıyla sizin için ulaştık.

iPhone 8 Türkiye Fiyatı

Ulaştığımız bilgiler ışığında depolama kapasitesine göre iPhone 8 ve 8 Plus’ın Türkiye fiyatı şu şekilde;

  • iPhone 8 64GB: 4.199 TL (veya 4.149 TL)
  • iPhone 8 256GB: 4.799 TL (veya 4.949 TL)
  • iPhone 8 Plus 64GB: 4.799 TL (veya 4.699 TL)
  • iPhone 8 Plus 256GB: 5.199 TL (veya 5.499 TL)

Elde ettiğimiz bu fiyatların resmi kaynaklardan geldiğinin altını bir kez daha çizelim. Ancak, aracı firmalar veya tedarikçilerden dolayı fiyatlarda artı/eksi 50-250 TL aralığında bir artık görülebilir ama kesinlik kazanan taban fiyatlar bu şekildedir.

iPhone 8’in depolama kapasitesine göre değişen fiyatı pek çok kullanıcıyı üzecek cinsten duruyor. Yinede iPhone 8’in tanıtılması öncesinde en pahalı iPhone modeli olan iPhone 7 Plus 256GB’ın fiyatının 5.549 TL olduğunu hatırlamak gerekiyor. Bu yönü ile kablosuz şarj ve hızlı şarj özelliğini destekleyen, yeni camdan bir gövdeye, daha iyi bir kameraya ve daha hızlı bir çipe sahip olan iPhone 8 Plus 256GB’ın daha uygun fiyatlı olduğu dikkat çekiyor.

Son Güncelleme: 13 Ekim Cuma, saat 11:50

Önemli Hatırlatma: AppleFoni özgür habercilik ilkesini esas alarak yayıncılık yapan ve yapılmasını destekleyen bir kuruluştur. Ancak, bu haberi AppleFoni.com’u kaynak göstermeden haber yapmak, herhangi bir platformda duyurmak kesinlikle yasaktır. Haberi okuyan veya erişim sağlayan herkes bu uyarıyı okumuş ve şartlarını kabul etmiş sayılır. AppleFoni.com’u kaynak göstermeden içeriğinin kopyalanması veya alıntı yapılması durumunda tespiti yapılan ilgili şahıs veya kurumlara karşı yasal işlem başlatılacaktır!

teknik destek