Şimdi yükleniyor

iPhone 8’de Touch ID Yer Almayabilir!

iPhone 8 Touch ID

iPhone 8’de Touch ID Yer Almayabilir!

Son Güncelleme tarihi 17 Nisan 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Pacific Crest Securities’in analistlerinden Andy Hargreaves’e göre Apple, akıllı telefonun ekranının altına parmak izi sensörünü entegre etmek için önümüzdeki ay içinde bir çözüm bulamazsa, iPhone 8’den Touch ID’yi kaldırmak zorunda kalabilir.

Hargreaves, Apple’ın Touch ID’yi kaldırabileceğini düşünen ilk analist değil. Daha önce birçok analist bu yönde tahminlerde bulundular. Şu anda Touch ID başta iPhone güvenliği olmak üzere Apple Pay ve üçüncü taraf uygulamaların güvenliğinden sorumlu. Apple, Touch ID’yi iPhone 8’de kaldıracak olursa 3D yüz tanıma veya iris tanımayı kullanabilir.

Hargreaves’in bahsettiği bir diğer olası bir seçenek, Apple’ın ekranın altına parmak izi sensörünü entegre edene kadar iPhone 8’in üretimini erteleyeceği yönünde. Bu noktada Hargreaves, Apple’ın optik parmak izi modülü tedarikçisinin üretime yönelik kesin emir aldığına inanmıyor; bu da, Apple’ın ekrana entegre optik parmak izi sensörü konusunda hazır olmadığını gösteriyor. Buna ek olarak, Apple’ın Synaptics’in ekrana entegre optik parmak izi çözümünü değerlendirip kabul ettiğini söyledi.

IMG_1586 iPhone 8'de Touch ID Yer Almayabilir!

Geçtiğimiz hafta Cowen and Company analisti Timothy Arcuri, Apple’ın AuthenTec tabanlı ekran altı parmak izi sensörü çözümüyle verim sorunları yaşadığını açıkladı. Apple’ın Touch ID’yi kaldıracağına dair birçok iddiada bulunmuştu ancak Apple’ın Touch ID’yi iPhone’un arka tarafında konumlandırması veya cihazın üretimini erteleme ihtimalinin daha yüksek olduğuna inanıyor.

Hargreaves, Touch ID’nin kaldırılması durumunda parmak izinin yerini 3D algılama teknolojisinin alabileceğinden söz ediyor. Apple’ın 3D algılama teknolojisinin üretimi için son hazırlıkları yaptığı ve parmak izine karşı uygulanabilir bir alternatif olarak sunulabileceği söyleniyor.

Şubat ayında KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 8’in, ön tarafta tam özellikli 3D algılama yetenekleri için kızılötesi ile desteklenen “devrimci” bir kamera sistemine sahip olacağını söylemişti. Böylece ön kamera ile nesnelerin yerinin ve derinliğinin belirlenmesi sağlanabilecek.

teknik destek