Şimdi yükleniyor

iPhone 8’de Touch ID’nin Nereye Konumlandırılacağı Belli Oldu!

iPhone 8’de Touch ID’nin Nereye Konumlandırılacağı Belli Oldu!

Son Güncelleme tarihi 22 Mayıs 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Touch ID’nin iPhone 8’de nasıl konumlandırılacağı, cihazın arka tarafına mı yoksa ön tarafta ekrana entegre edilip edilmeyeceği belirsizliğini koruyor. Tam da bu noktada, yeni gelen bir sızıntıya göre Touch ID’nin cihazın arka tarafında, Apple logosunu altına konumlandırıldığı işaret ediliyor.

Görünüşte, iPhone 8 bu ay üretim doğrulama testlerine girdi ve hal böyle olunca söylentiler her geçen daha somut bir şekilde gelmeye başladı. Apple’ın yakın gelecekte radikal tasarım değişiklikleri ile sunacağı iPhone modeli için ne yazık ki bazı büyük belirsizlikler ise buna rağmen durumunu koruyorlar.

Sneakleaks’ten gelen en yeni fotoğraflarda, cihazın arkasında Apple logosunun hemen altına Touch ID’nin konumlandırıldığı görülüyor. Bu fikir en son Nisan ayında gelen birkaç sızıntıda görülmüştü ve kullanıcılardan büyük tepki almıştı ancak gözüken o ki parmak izi okuyucusunun ekrana entegre edilmesi şu aşamada biraz güç ve Apple bu yöntemi tercih etti.

Yine de birbiri ile çelişkili raporlar ışığında net bir şey söylemek pekte doğru olmayacaktır. Çünkü çoğu güvenilir kaynaklar ve analistler, Touch ID’nin iPhone 8’de ekrana entegre edileceğinden eminler.

Diğer konularda ise, çift lensli arka kameranın iPhone 7 Plus’ın aksine iPhone 8’de dikey olarak konumlandırılacağını gelen fotoğraftan görüyoruz ve diğer sızıntılarla da eşleşen bu durumun artık kesin olduğunu söylememiz mümkün.

iPhone-8-Çizimi iPhone 8'de Touch ID'nin Nereye Konumlandırılacağı Belli Oldu!

iPhone 8’de güç düğmesinin diğer modellere göre (iPhone 7/7 Plus ve iPhone 7s/7s Plus) daha farklı ölçüde yani daha uzun olacağı da Venya Geskin tarafından sızdırılan görüntülerden görülebilir.

iPhone-8-Güç-Düğmesi iPhone 8'de Touch ID'nin Nereye Konumlandırılacağı Belli Oldu!

Birçok insan elbetteki Touch ID’nin cihazın arka tarafında konumlandırılmasından daha çok ekrana entegre edilmesini tercih ediyor. Ancak tekniki kısıtlamalar ve verim sorunları, Apple’ın bunu gerçekleştirmesini güçleştirmiş olacak ki şirket Touch ID’yi cihazın arka tarafında konumlandırmayı tercih etmiş.

Bu yılın premium iPhone modelinin, neredeyse çerçevesiz 5.8 inç OLED ekrana, paslanmaz çelik kenarlara ve cam kaplama arka yüzeye, kablosuz şarj özelliğine, çift lensli arka kameraya, 3D derinlik algılama özelliğine sahip FaceTime kameraya, geliştirilmiş su direncine ve en yeni SoC’si A11 çipine sahip olması öngörülüyor.

iPhone 8, diğer yeni modellerle (iPhone 7s ve 7s Plus) birlikte Eylül ayında tanıtılacak ancak Ekim ayına kadar ve hatta Ekim ayının sonuna kadar temin edilmesi üretim zorulukları nedeniyle biraz güç olacak.

teknik destek