Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in “3D Yüz Tanıma” Sisteminin Tedarikçisi Belli Oldu

iPhone 8 Ön Kamera

iPhone 8’in “3D Yüz Tanıma” Sisteminin Tedarikçisi Belli Oldu

Son Güncelleme tarihi 11 Mayıs 2017 by Müşteri hizmetleri

The Korea Economic Daily’e göre LG Innotek, iPhone 8 için 3D yüz tanıma modüllerini Apple’a tedarik edecek.

teknik destek

Raporda belirsiz bir şekilde, LG’nin yeni tesis yatırımının yaklaşık 238.5 milyon dolar değerindeki kısmının Apple’ın siparişlerine ayrılacağı ve LG’nin iPhone 8’in bir parçası olması beklenen yüz tanıma modülünün üretimi için “yeni bir fabrika kuracağını” belirtiliyor.

Ön taraftaki kameranın çift objektifli olup olmayacağı ya da önceki iPhone modellerinde olduğu gibi tek objektifli olup olmayacağı henüz belirsiz.

KGI Securities’in Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha önce iPhone 8’in 2013 yılında Apple’ın satın aldığı bir İsrail şirketi olan PrimeSense’in algoritmalarıyla desteklenen, 3D algılama özelliklerine sahip bir “devrimci” ön kamera sistemine sahip olacağını söylemişti. PrimeSense, Microsoft’un Xbox’u için ilk Kinect sensörünü geliştiren firma.

Kuo, iPhone 8’in ön kamera sisteminde, yüz tanıma, iris taraması ve artırılmış gerçeklik / sanal gerçeklik / görüntü efekti kombinasyonu gibi potansiyel uygulamalar sayesinde, önüne yerleştirilen nesnelerin yerini ve derinliğini belirleyebilen iki kızılötesi modülün yer alacağını da söylemişti.

teknik destek