Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Etkileyici Ekranı için Yeni Konsept Video Paylaşıldı

iPhone 8

iPhone 8’in Etkileyici Ekranı için Yeni Konsept Video Paylaşıldı

Son Güncelleme tarihi 7 Mayıs 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone 8’in neye benzediği ile ilgili söylentiler söz konusu olduğunda, kaynakların en tutarlı tahmini çerçevesiz ve maksimum ekran oranı noktasında birleşiyor. Samsung, zaten Galaxy S8 ile fiziksel ana ekran düğmesini kaldırarak sanal ana ekran ve fonksiyon düğmesine geçiş yaptı. Böylece maksimum ekran oranını en yeni amiral gemisinde sunmayı başardı. Apple’ın da en yeni iPhone modelinde benzer bir adım atması bekleniyor.

teknik destek

Bu noktada Apple’ın, iPhone 8’in ön yüzünde, fiziksel ana ekran düğmesine yerleşik olan Touch ID’yi ne yapacağı ise en büyük belirsizlik. Kaynakların bir tarafı Touch ID’nin cihazın arka tarafında konumlandırılmasını beklerken, kaynakların bir diğer tarafı Touch ID’nin ekrana entegre edilmesi beklediklerini söylüyorlar. Genel anlamda ise neyin ne olacağı tam olarak net değil.

DailyTekk YouTube kanalı, tüm bu söylentileri ve kendi hayal dünyasını kullanarak iPhone 8’in neye benzeyeceğini gösteren konsept videosunu paylaştı. Videoda süper ince tasarım formundaki, neredeyse hiçbir ekran çerçevesinin yer almadığı iPhone modeli yer alıyor. Ayrıca Samsung’un Galaxy S8’inde kullandığı Infinity Display ile de iPhone 8’in ekranı karşılaştırılıyor.

Konsept videolarda olduğu gibi, bu üç dakikalık videoda da bahsi geçen detaylar oldukça etkileyici. Yerleşik uygulamalar dahil olmak üzere, Instagram gibi üçüncü taraf uygulamalarda, uygulama seçenekleri ekranın işlev alanında yer alıyor ve böylece bir ekrandan maksimum kullanım verimliliğin alınması hayal ediliyor.

Videodaki tek gerçek detay somut bir şekilde önümüzde duran Galaxy S8’dir. iPhone 8 noktasında her şeyin söylentiler ve hayal dünyası mahsulü olduğunu yeniden hatırlatalım.

teknik destek