Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Kutusundan AirPods Çıkabilir!

airpods-apple-cihaz-uyumu

iPhone 8’in Kutusundan AirPods Çıkabilir!

Yeni bir analist raporunda, lansmanına yaklaştığımız 2017 yılı premium iPhone için bazı tahminlerde bulunuluyor ve havada kalan bazı detaylara değiniliyor.

teknik destek

Mütevazi yükseltmelerle gelmesi beklenen iPhone 7s ve 7s Plus’ın, radikal değişikliklerle gelecek olan OLED ekranlı iPhone 8 ile tek ortak noktasının kasa ve kablosuz şarj özelliği olacağı tarafında ve kasasının cam kaplama olduğu raporda yer buluyor. Raporda ayrıca, iPhone 8’in kutusunda bir çift AirPods’un yer alacağı da belirtiliyor. Elbetteki bu sebeple en yeni iPhone modelinin satış fiyatının yüksek olacağı bilgisi de rapora iliştirilmiş.

Analistin güvenilirliği noktasında ise ciddi şüpheler mevcut. Bunun en büyük kanıtı ise, analistin daha önce Apple’ın gelecek ay içinde yeni iPhone’u tanıtacağı yönündeydi. Bu sebeple tahminlerine şüphe ile yaklaşmak yerinde olacaktır.

Raporda, iPhone 7s ve 7s Plus olarak adlandırılan telefonların, iPhone 7 ve 7 Plus’a kıyasla bazı estetik değişikliklerle geleceği öne sürülüyor. Bunlar; alüminyum yekpare kasadan, 2.5D cam kaplama yekpare gövdeye geçişi ve kablosuz şarj özelliğini içeriyor. Daha önce güvenilir Apple analistlerinden bazıları da benzer iddiada bulunmuştu. Bu analist ise, iPhone 8’in paslanmaz çelik ve cam kaplama kasaya sahip olacağını, iPhone 7s’in gövdesinin alüminyum ve cam kaplamadan olacağını söylüyor.  Ayrıca iPhone 8’in ekran boyutunun 5.85 inç olacağı raporda yer alıyor.

teknik destek