İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8’in Kasası Sızdırıldı: Ne Yazık ki Touch ID Kasanın Arka Tarafında Konumlandırılmış

En son sızdırılan iPhone 8’in yekpare kasası, bazı Android telefonlarda olduğu gibi parmak izi okuyucusunun cihazın arka tarafında konumlandırıldığını gösteriyor. Şimdiye kadar gördüğümüz sızıntıların pek çoğunda Touch ID’nin ekrana entegre edildiği veya edileceği iddia ediliyordu.

Kasa Weibo üzerinden sızdırıldı ve güvenirliliği noktasında bazı şüpheler yok değil. Ancak bir süredir sızdırılan teknik çizimlerle kasanın uyuştuğu belirtelim. Çift lensli arka kameranın iPhone 7 Plus’taki gibi değil de dikey olarak konumlandırdığını da üzülerek söyleyelim.

Apple’ın Touch ID’yi kasanın arka tarafında konumlandırmasının temel nedeni ise fiziksel ana ekran düğmesini kaldırmasından kaynaklanıyor. Şirket artık fiziksel ana ekran düğmesi yerine sanal ana ekran düğmesi ile yoluna devam edecek. Böylece kasa boyutu değişmeden, en azından cihazın boyu daha fazla artmadan daha büyük ekran kullanılabilecek.

Apple’ın Touch ID’yi ekrana entegre etmek için bir süredir çalışmalar yaptığını biliyoruz ancak bu teknoloji muhtemelen Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 8 için yetişmeyecek. Bu yüzden şirketin parmak izi okuyucusunu cihazın kasasının arkasına konumlandırdığını tahmin ediyoruz.

Aşağıdaki görsellerden sızdırılan iPhone 8’in kasasına göz atabilirsiniz;

IMG_1677

IMG_1678

IMG_1679

IMG_1680

4 Yorum

 1. Çağatay Çağatay 23 Nisan 2017

  Apple logosunun içine yerleştirseler ya …

 2. Tuna Tuna 22 Nisan 2017

  Admin şuan ios 10.3 te jailbreak bekliyorum aynı 9.3.3 gibi çıkardılar 9.3.5 e gelmediği gibi
  10.2 de çıkartıp 10.2.1 ve 10.3 te gelmeyecek herhalde ):

 3. Emre Emre 22 Nisan 2017

  Saçma sapan icatlar iyice android çakması haline gelecek apple kendi kendini asıyor.. yani ekrana koysana şunu da adam gibi birşey yaptın diyelim..

 4. İbrahim İbrahim 22 Nisan 2017

  Geçenlerde huawei p9 almışlar çok hoşuma gitti. Apple da böyle bir şey yapması çok hoşuma gitti. İnsan bilmediğinin düşmanıdır.

Yorumlar kapatıldı.