Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Nihai Tasarımı Bu Şekilde Olabilir

iPhone 8 Görünüm

iPhone 8’in Nihai Tasarımı Bu Şekilde Olabilir

Apple’ın, iPhone 7s ve 7s Plus’ın yanında, yeniden tasarlayarak sunacağı iPhone modeli olarak beklenen iPhone 8, şu anda Apple dünyasında en çok tartışılan konular arasında. Apple’ın henüz piyasaya sürmediği iPhone’ları üzerinde kapalı kapılar ardındaki geliştirme süreci devam ederken, bu süreçte her zaman sızıntılarla karşılaşacağımız bir gerçek. Ancak yavaş yavaş somut iPhone 8 sızıntılarını görmeye başladık.

Bu noktada, bazı cevaplanamayan sorular mevcut; ekran kavisli mi olacak yoksa düz mü? Touch ID ekrana entegre mi olacak yoksa cihazın arkasına mı konumlandırılacak? gibi..

teknik destek

Bunlar halen cevap bulmamış, akla gelen en büyük sorulardan sadece birkaçı ancak Çin’den raporlar/sızıntılar ardı ardına geliyor ve yavaş yavaş iPhone 8’in tasarımı önündeki perde aralanıyor. Geçtiğimiz günlerde Foxconn’dan iPhone 8’in teknik çizimleri ve üç boyutlu modelleri sızdırılmıştı. Şimdi ise bu sızıntıya benzer, daha detaycı üç boyutlu modeller geldi ve uzmanlar bu üç boyutlu modellerin imalat sürecinde kullanılacağına inanıyorlar.

Çin teknoloji blogu olan ifanr’dan gelen kapsamlı bir yazı, Apple’ın üç yılın ardından ilk yeni iPhone tasarımını yansıtacağı iPhone 8’in üç boyutlu modellerini ortaya koyuyor. Malumunuz Apple, iPhone 6 tasarımını yaklaşık üç yıldır kullanıyor ancak çok yakında bu alışılmış tasarımın iPhone 8 ile son bulması bekleniyor.

Ifanr tarafından paylaşılan üç boyutlu iPhone 8 modelleri:

iPhone-8-Teknik-Çizim-2 iPhone 8'in Nihai Tasarımı Bu Şekilde Olabilir iPhone-8-Teknik-Çizim iPhone 8'in Nihai Tasarımı Bu Şekilde Olabilir

iPhone-8-4 iPhone 8'in Nihai Tasarımı Bu Şekilde Olabilir

iPhone-8-Çizim iPhone 8'in Nihai Tasarımı Bu Şekilde Olabilir

 

Özellikle sızdırılmış üç boyutlu modellerden iki şeyi çıkartmak mümkün. İlk olarak, Apple parmak izi okuyucusunu ekrana entegre etmeyi planlıyor. İkincisi ise, iPhone 8’in ekranının 3D kavisli olmaması. Muhtemelen iPhone 8’in ekranı 2.5D kavisli yani hafif kavisli olacak. Çift lensli arka kameranın ise dikey olarak konumlandırılmış olması bir başka dikkat çeken detay.

teknik destek