Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in OLED 3D Touch Modülü LCD’ye Göre %150 Daha Maliyetli!

iPhone 8

iPhone 8’in OLED 3D Touch Modülü LCD’ye Göre %150 Daha Maliyetli!

Son Güncelleme tarihi 19 Mayıs 2017 by Müşteri hizmetleri

Bugün gelen yeni bir rapora göre, Apple’ın beklentileri yükselten premium OLED iPhone’u için daha yüksek bileşen maliyetleri ile karşı karşıya olduğu iddiası doğrulanıyor ve OLED ekran için üretilecek olan 3D Touch modülünün LCD ekranın 3D Touch modülüne göre yüzde 150 daha maliyetli olduğu belirtiliyor.

teknik destek

Çinli Economic Daily News’e göre, yeniden tasarlanan 3D Touch modülü LCD ekranlı iPhone’lardaki 3D Touch modülüne göre yüzde 150 yani 7-9 dolar yerine 18-22 dolar arasında bir maliyete sahip. OLED ekrana uygun modülün geliştirmesini ise, önceden olduğu gibi yine dokunmaya duyarlı ekran üreticisi olan TPK’nın üstlendiği aktarılıyor.

Fiyattaki artışın temel nedeni, LCD ekranların aksine OLED ekranlarda 3D Touch sensörlerinin uygulanmasından önce, ekran panelinin ön ve arka tarafında ayrı bir koruyucu cam birleştirmesinin yapılmasından kaynaklandığı söyleniyor. Elbetteki maliyetin artması ile Apple’a yansıyacak olan fiyat daha farklı olacak. Yani 18-22 dolar arasında olması beklenen maliyetin Apple’a yansıması 30 dolara kadar çıkabilir.

Bu haberler ışığında, Apple’ın bu yıl üç yeni iPhone modelini tanıtacağı iddiaları güçleniyor diyebiliriz. İddialara göre Apple, iPhone 7s ve 7s Plus’la birlikte premium bir iPhone modelini, OLED ekranlı iPhone 8’i (veya iPhone X, iPhone Pro, iPhone Edition) de tanıtacak. Üstün özelliklerle donatılması beklenen bu premium iPhone modelinin ABD satış fiyatının 1.000 dolardan fazla olması bekleniyor.

teknik destek