Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in ve iPhone 7s’in Kasasının Bileşenleri Gün Yüzüne Çıktı

iPhone 8

iPhone 8’in ve iPhone 7s’in Kasasının Bileşenleri Gün Yüzüne Çıktı

Son Güncelleme tarihi 12 Haziran 2017 by Müşteri hizmetleri

Çok yönlü söylentilerle gündemdeki yerini koruyan 5.8 inçlik OLED ekranlı iPhone 8’in bileşenleri tüm ayrıntısı ile gün yüzüne çıktı. Sadece iPhone 8’in değil aynı zamanda iPhone 7s ve 7s Plus’ın da arka panelleri paylaşıldı. Reddit üzerinden paylaşılan görüntülerde, iPhone 8’in ön ve arka paneli ile birlikte dikey olarak konumlandırılacağı iddia edilen kameranın bileşeni de görülüyor.

teknik destek

İlk fotoğrafta, iPhone 8’in ön ve arka panelinin yer aldığını söyleyelim. Ön panele bakarak süper ince yan, üst-alt çerçeveler göze çarparken, üst tarafta profesyonelce konumlandırılmış bir kamerayı, mikrofonu ve hoparlörü görebilirsiniz.

Arka panel tarafında ise, dikey olarak konumlandırılmış çift lensli arka kamera bileşeni ve konumlandırıldığı yeri net bir şekilde görebilirsiniz. Arka panele bakarak çıkartılacak en önemli detay ise Touch ID’nin cihazın arka tarafında konumlandırılmadığı. Bu arka panele bakarak, Apple’ın Touch ID’yi ekrana entegre ettiğini söylememiz mümkün.

iPhone-8-ön-ve-arka-panel iPhone 8'in ve iPhone 7s'in Kasasının Bileşenleri Gün Yüzüne Çıktı

İkinci fotoğrafta ise, 5.8 inç iPhone ile birlikte 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone 7s ve 7s Plus’ın kasasının arka bileşenleri gösteriliyor. Her üç cihazın da arka panelinin cam kaplama bir malzemeden olması kablosuz şarj özelliğinin bu yılki iPhone modellerinde yer alacağını kanıtlıyor. Daha önce KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’dan bu yönde bir rapor görmüştük.

iPhone-8-iPhone-7s-Arka-Panel iPhone 8'in ve iPhone 7s'in Kasasının Bileşenleri Gün Yüzüne Çıktı

Bu görüntüler, Apple’ın gelecekteki cihazları hakkında duyduğumuz söylentilerle uyumlu olsalar da, gerçekliklerini doğrulamanın hiçbir yolu yok. Çok iyi kopyalanmış klon cihazlara da ait olabilirler.

Yine de bileşen tasarımlarının akıllıca oluşturulduklarını söylememiz mümkün. Sahte bile olsalar, bu panellerin tedarik zinciri bilgilerine ve söylentilere dayandıklarını unutmamak gerekiyor.

teknik destek