Şimdi yükleniyor

iOS 11 için Jailbreak’e Ne Kadar Yakınız?

iOS 11 için Jailbreak’e Ne Kadar Yakınız?

iOS 11 için Jailbreak’e Ne Kadar Yakınız?

Son Güncelleme tarihi 21 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

iPhone’umu veya iPad’imi iOS 11’de Jailbreak yapabilir miyim? iOS 11 için Jailbreak adına bir gelişme var mı? Bugün çok sorulan bu soruların tamamına cevap vermeye çalışacağız.

teknik destek

Apple’ın iOS 11’in ilk beta sürümüyle iOS’un ilerleyişi, gelişimi için harika bir iş çıkardığını görüyoruz ancak kullanıcıların büyük bir kesimi için Jailbreak tarafında daha yüksek beklentiler söz konusu. Jailbreak toplulukları güncel iOS 10 sürümleri için bile sessizliğini koruyorken iOS 11 Jailbreak aracını konuşmanın oldukça erken olduğu aşikar.

Jailbreak topluluklarının bir işi nasıl yaptıklarını veya araçlarını ne zaman yayınlayacaklarına doğrudan bir yaklaşımda bulunmanın çoğu zaman yanlış olduğu konusunda yeterli deneyime sahibiz. Apple, iOS’un yeni sürümlerini yayınlama konusunda belli bir takvime uyuyor ve her yıl gerçekleştirilen WWDC etkinliğinde en yeni iOS sürümünü tanıtıyor ancak Jailbreak dünyasında işler bu şekilde ilerlemiyor. Bir atılım gerçekleşene kadar, herhangi bir iOS sürümünün Jailbreak tarafındaki durumunu hiçbir zaman bilemiyoruz.

Şu anda en güncel Jailbreak aracı iOS 10.2 için kullanılabiliyor. En güncel Jailbreak aracı beklentileri ise PanGu’nun iOS 10.3.1 için aracını yayınlaması yönünde. Bunun dışında Jailbreak topluluklarından edindiğimiz güncel bir bilgi yok. iOS 10.3.2, iOS 10.3.3 betaları ve iOS 11’in ilk beta sürümü için kamuoyu ile paylaşılmış herhangi bir Jailbreak aracını görmüş değiliz.

Genellikle iOS’un büyük sürümleri, örneğin iOS 11 gibi, Apple’ın ilk beta sürümünü yayınlamasıyla hemen kontrol altına alınırlar ve güvenilir hackerlar tarafından altüst edilirler. Henüz iOS 11 için böyle bir gelişme söz konusu değil ancak gelecekte bu yönde gelişmelerin olacağını tahmin ediyoruz. Ancak, herhangi bir Jailbreak topluluğu ya da hacker iOS 11’in herhangi bir betasını Jailbreak yapmayı başarsa bile, bu sonbaharda yazılımın final sürümü yayınlanana kadar resmi bir Jailbreak aracı çıkarmayacaklardır. Çünkü hiç kimse, genel bir beta sürecinde Apple’ın resmi olarak güncellemeyi yayınlayacağı güne kadar herhangi bir güvenlik açığını kamuoyu ile paylaşmazlar.

Şu anda Apple, hala iOS 10.3.1’e geri dönüşlerin önünü açık tutuyor. Bu nedenle yakın zamanda bir Jailbreak aracının gelmesini bekliyorsanız bunun PanGu’dan geleceğini ve iOS 10.3.1 sürümünde kalmanız gerektiğini bilmelisiniz. iOS 10.3.1’e nasıl geri döneceğinizi ise yazımızdan ulaşabilirsiniz.

teknik destek

5 yorum

comments user
Tahsin

Kesinlikle Umutsuz Vaka

comments user
Emre

Samsung s7 ye geçme vakti geldi sanırım 🙂

comments user
İlle de jailbreak

Jailbreaksiz iken İphone, İphone değildir

    comments user
    hazar

    kardeşim sen jailbreak yapmasını biliyormusun

comments user
mac

o halde jailbreak hiç gelemez neden ? çünkü apple her daim yeni beta sürümler yayınlamakta jailbreak bence artık sıkıntıya geldi ekip beta ları öne sürüyor o halde perde kapandı derim

Yorumlar kapalı.