Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Yeni Şematik Çizimi Ortaya Çıktı!

iPhone 8 Şematik Çizim

iPhone 8’in Yeni Şematik Çizimi Ortaya Çıktı!

Son Güncelleme tarihi 26 Nisan 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Bugün Twitter’da, iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen, Weibo kaynaklı yeni bir şematik çizim paylaşıldı. Cihaz sızıntıları noktasında artık isim yapan KK Leaks, OnLeaks ve Benjamin Geskin, bilinmeyen bir kaynaktan gelen bu şematik çizimi tweetlediler.

Şematik çizimin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı belli değil ve sahte olanlardan gerçek olanları ayırmanın zor olduğu bir süreç içerisindeyiz. Bu nedenle, mevcut sızıntılara şüphe ile yaklaşmak en doğrusu.

Şematik çizim, OLED ekranlı iPhone 8’in iç kısmını gösteriyor gibi görünüyor ve daha önce sızdırılan birçok tasarım şeması ve söylentilerle uyuşuyor. Çizimdeki cihazın çift lensli kamerası, iPhone 7 Plus’a göre yatay değil dikey olarak konumlandırılmış. Ayrıca Touch ID’nin cihazın arka tarafında yer almadığının altını çizelim. Muhtemelen kablosuz şarj için iç kısımda ayrılan, dairesel bir boşlukta şematik çizimde yer alıyor.

Geçtiğimiz birkaç haftadır, iPhone 8’i temsil ettiği iddia edilen pek çok görüntü ve tasarım şemalarını gördük ancak Apple’ın pek çok prototipi test ettiği söylenildiğinde, hangisinin nihai iPhone 8’i temsil ettiğini kestirmek zor.

teknik destek