Şimdi yükleniyor

Yeni Bir Rapor, iPhone 8’in Ekim Ayına Kadar Satışa Çıkmayabileceğini İddia Ediyor!

iPhone 8

Yeni Bir Rapor, iPhone 8’in Ekim Ayına Kadar Satışa Çıkmayabileceğini İddia Ediyor!

iPhone 8’in neye benzeyeceğinden tamamen emin değilken, geçen aydan bu yana, cihazın Apple’ın normal yıllık cihaz yenileme programı kapsamında gelmeyeceği yönünde söylentiler dolaşmaya başladı.

teknik destek

Nikkei, iPhone 8’in Ekim sonunda veya Kasım ayına kadar müşterinin elinde olmayabileceğini iddia ettiği en sonki raporunu yayınladı. Rapor, temel üretim problemleri olarak OLED ekran panelini, kablosuz şarj bileşenlerini ve yeni devre kartlarını işaret ediyor.

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, dün benzer yorum yapmış ve Apple’ın birçok özel tasarlanmış parçayı kullanma arzusunun iPhone 8’in üretimini etkilediğini belirtmişti.

Samsung’un bu yıl, iPhone 8 için kavisli OLED ekran panellerinin tek özel tedarikçisi olduğu yaygın olarak konuşulan bir bilgi. Nikkei’nin raporuna katkıda bulunan isimsiz bir kaynak, Samsung’un, nedeninin tam olarak belli olmayan sorunlar yüzünden Apple’ın istediği şeyleri sunmakta zorluklarla karşılaştığını belirtiyor.

IHS Markit’ten bir analist, Apple’ın Samsung’tan OLED panellerini başlangıçta Mayıs ayına kadar seri olarak üretmesini istediğini ancak programın Haziran sonuna kadar ileriye itildiğini söyledi.

Nikkei ayrıca, kablosuz şarj bileşenleri için Apple’ın ve tedarikçilerinin hala “aşırı ısınma sorunları”nı çözmek için çalışmalar yaptıklarını ve bu nedenle üretimde darboğaza girildiğini söylüyor. Apple ayrıca, cihazda daha büyük bir pil için yer açmak adına, önceki iPhone’lara göre çok daha küçük bir baskı devre kartı talep ediyor ve bu devre kartının küçültülmesi de kalite kontrol sorunları ile karşı karşıya.

Elbette Apple, yeni cihazları için kamuya açık herhangi bir bilgi duyurmadı ancak son model iPhone’larını Eylül başında tanıtması ve yeni cihazlarını, tanıtımlarından bir veya iki hafta sonra satışa sunması bekleniyor.

Apple’ın bu yıl toplamda üç yeni iPhone’u duyurması bekleniyor. İki telefonun, iPhone 7 ve 7 Plus’la aynı dış tasarımı koruyarak, mütevazi dahili güncellemelerle gelecekleri ve adlandırmalarının iPhone 7s ve 7s Plus olacağı malumunuz.

Üçüncü ve premium yeni telefon ise, herkesin beklediği iPhone modeli olacak ve iPhone 8 olarak adlandırılacak. En azından bu konuda şimdiye kadar en çok bu yönde bilgiler geliyor. Bu, yeni üst düzey amiral gemisi, 5.8 inç kavisli OLED ekrana, kablosuz şarj özelliğine 3D algılama özelliğine sahip bir ön kameraya, A11 çipe ve yeni dış tasarıma sahip olacak.

Apple’ın iPhone 8’de, ekran çerçevelerini önemli ölçüde azaltması ve 4.7 inç iPhone’larla kabaca aynı fiziksel boyutta ancak daha büyük bir ekran ile sunması bekleniyor. Ayrıca premium OLED ekranlı iPhone 8’in ABD satış fiyatının 1.000 dolardan fazla olması öngörülüyor.

teknik destek