Şimdi yükleniyor

iPhone Ekranının Otomatik Olarak Kapanmasını Nasıl Engelleyebilirsiniz?

iPhone Otomatik Kilit

iPhone Ekranının Otomatik Olarak Kapanmasını Nasıl Engelleyebilirsiniz?

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

iPhone otomatik kapanma! En iyi pil tasarrufu ve güvenlik için iPhone, ekranın belirli bir süre sonra boşta kalmasında otomatik olarak ekranını kapatır ve varsa parola koruması etkin hale gelir.

teknik destek

Öte yandan, bazen iPhone’unuzun ekranının otomatik olarak kapanmasını ve kilitlenmesini istemiyor olabilirsiniz. iOS’ta bunun olmasını engelleyen bir seçenek vardır. Size, bu yazımızda bu seçeneği nasıl etkinleştirileceğini göstereceğiz.

Neden Otomatik Kilit Özelliğini Kapatmak İsteyesiniz?

Çoğu kişi Otomatik Kilit özelliğinin açık kalmasını istiyor çünkü pil ömrünü korumaya yardımcı oluyor ve meraklı insanların cihaza izinsiz erişimini engelliyor.

Elbetteki Otomatik Kilit özelliğini kapatmak isteyenler de yok değil. Bunun en önemli nedeni ise AirPlay’le ilgilidir. Eğer ki bu özellik etkinse bir süre sonra akışınız kesintiye uğrayabilir ve cihazınızın kilidini yeniden açmanız ve AirPlay’i yeniden başlatmanız gerekebilir.

Otomatik Kilit’i devre dışı bırakmanın bir başka yaygın nedeni ise cihazında kitap veya web sayfalarını uzunca süre okumaya meraklı olanların ekranın kapanmasından nefret etmeleridir.

Karşı karşıya olduğunuz durum her ne olursa olsun, Otomatik Kilit özelliğini devre dışı bırakmak iOS’ta son derece basittir.

screenshot.18869130004 iPhone Ekranının Otomatik Olarak Kapanmasını Nasıl Engelleyebilirsiniz?

iPhone Ekranının Otomatik Olarak Kapanmasını Engelleme

iOS cihazınızda Otomatik Kilit özelliğini kapatmaya karar verdiyseniz, bunun için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

1) Ana ekranınızdan Ayarlar uygulamasını açın.

2) Ekran ve Parlaklık menüsüne gidin.

3) Otomatik Kilit seçeneğine dokunun.

Hatırlatma: Cihazınızın Düşük Güç Modu etkin ise bu seçenek kullanılamaz olacaktır. Ayarlar > Pil menüsünden Düşük Güç Modu’nu kapatarak tekrar deneyin.

4) Seçeneklerden Asla seçeneğini seçin.

Asla seçeneğini seçimlediğinizde cihazınız herhangi bir süre sonrasında otomatik olarak kilitlenmez. Cihazınızı kilitlemek için sizin kilit düğmesine basmanız gerekecektir. Ayrıca Otomatik Kilit özelliği kapalı olsa dahi cihazınızın ekranına belirli bir süre dokunmadığınızda ekranınız hafif kararacaktır.

Not: Otomatik Kilit özelliğini komple kapatmak yerine kilitleme süresini 30 saniyeden 1 dakikadan 5 dakikaya kadar çıkartabilirsiniz.

teknik destek

5 yorum

comments user
Önder

Teşekkürler

comments user
Fatih

Bilgi yeterli geldi. Emeğiniz için teşekkürler

comments user
naz

allah razı olsun deli oluyodum kapanıp duruyodu ekran

comments user
Öykü Karaaslan

Merhaba,
Benim iphone umda otomatik kilit için maximum süre 5 dk. Telefondan televizyona ekranı yansıtarak dizi izlemeye çalışıyorum ancak 5 dk da bir otomatik kilit devreye girdiği için tv ekranı donuyor. Otomatik kilitte ‘ASLA” seçeneği bende yok malesef.
Nasıl bir çözüm önerirsiniz?

comments user
Aysu

Bilgi için çok teşekkürler sayenizde problemimi çözdüm.

Yorumlar kapalı.