Şimdi yükleniyor

iPhone Hâlâ Dünyanın En Popüler Akıllı Telefonu!

iPhone Modelleri

iPhone Hâlâ Dünyanın En Popüler Akıllı Telefonu!

Son Güncelleme tarihi 10 Mayıs 2017 by Müşteri hizmetleri

Araştırma şirketi Strategy Analytics’e göre iPhone, yılın ilk çeyreğinde önemli bir farkla dünyanın en popüler akıllı telefonu oldu.

teknik destek

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, sırasıyla 21.5 milyon ve 17.4 milyon sevkıyatla, en popüler iki iPhone modeli oldular.

Akıllı-Telefon-Satışları-2017-Q1 iPhone Hâlâ Dünyanın En Popüler Akıllı Telefonu!

Çinli marka OPPO’nun amiral gemisi R9 akıllı telefonu tahminen 8.9 milyon sevkiyat rakamı ile üçüncü sırada yer alırken, Samsung’un orta segment akıllı telefonu Galaxy J3 ve J5 sırasıyla 6.1 milyon ve 5 milyon sevkıyat rakamıyla ilk beşte yer aldı. Diğer markaların sevkiyat rakamları, toplamda tahmini 294.4 milyon olan akıllı telefon sevkiyatı ile birleştirilmiş.

Apple, son çeyrekte 50.8 milyon iPhone satışı yaptığını açıkladı ancak satışların tamamı son iPhone modelleri üzerinden gerçekleşmedi. Strategy Analytics’in tahminlerine göre, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus son çeyrekte Apple’ın akıllı telefon satışlarının kabaca yüzde 76.5’ini oluşturuyor ve geri kalan yüzde 23.5’lik satışlar eski modellerden oluşuyor. Veriler ayrıca sırasıyla iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için yüzde 55 / 45’lik bir satış ayrımını gösteriyor.

Ocak ayının sonlarında Apple’ın CEO’su Tim Cook, iPhone 7 Plus’ın şimdiye kadar Apple’ın sattığı en popüler Plus modeli iPhone olduğunu ve hem iPhone 6s Plus hem de iPhone 6 Plus’ın üstünde yer aldığını söylemişti. Geçen hafta, Apple’ın iPhone 7 Plus için kullanıcı talebini önemli ölçüde hafife aldığını ve bu yüzden cihaz için birkaç ay boyunca arz sıkıntısının olduğunu açıklamıştı.

Ayrıca araştırma şirketi IHS Markit’e göre iPhone’un, geçtiğimiz yıl dünyanın en popüler akıllı telefonu olduğunu da hatırlatalım.

teknik destek