Şimdi yükleniyor

iPhone için İndirimli Pil Değişim Programının Detayları Belli Oldu!

iPhone batarya ömrünü öğrenme

iPhone için İndirimli Pil Değişim Programının Detayları Belli Oldu!

Son Güncelleme tarihi 2 Ocak 2018 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple’ın geçtiğimiz hafta başlattığı indirimli pil değişim programının detayları belli oldu. Apple’ın başlattığı indirimli pil değişim programı kapsamında, iPhone 6 veya daha yeni bir iPhone modeline sahip bir kullanıcı 129 TL vererek cihazının pilini değiştirebiliyor. Elbetteki bunun yapılabilmesi için pilinin değiştirilmesi talep edilen cihaz bir dizi teste tabii tutuluyor.

Normal şartlarda Apple Store çalışanları, Apple’ın teşhis testini cihaza uygular ve test sonucuna göre pil değişim için uygun değilse müşterinin pil değişim talebini onaylamazlardı. Ancak indirimli pil değişim programı için Apple’ı daha esnek davrandığı ortaya çıktı.

Bu esneklikten tüm iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone X sahipleri faydalanabiliyor. Hepsinden önce, indirimli değişim programından faydalanabilmek için normal garanti koşulları geçerli. Cihazın pili dışında yapısında veya herhangi bir donanımında bir arıza söz konusu ise pil değişimi yapılmıyor.

Daha önce bir pilin değiştirilebilmesi için pilin kapasitesinin en az yüzde 80 olan barajın altına düşmüş olması gerekiyordu. Artık bu şart aranmıyor. Ayrıca, indirimli pil değişim programının duyurulmasından önce 319 TL vererek pil değişimi yaptıran kullanıcılara 129 TL’ye göre değerlendirme yapılarak para iadesinin yapıldığı da öne sürülüyor. Elbetteki bunun resmi bir bilgi olup olmadığı şimdilik net değil. Çünkü Apple’ın paylaştığı resmi açıklamada geri ödeme veya diğer imtiyazlardan bahsedilmiyor.

teknik destek

3 yorum

comments user
erhan uçar

5S sürekli açıp kapanıyor pili mi değişmesi gerekiyor 5 defa resetledim itunes ten yine aynı..

Yorumlar kapalı.