Instagram’da artık arka plan bulanık fotoğraflar çekilebilecek

11111

Son zamanların en popüler akıllı telefon özelliği olan Portre Modu, Instagram ile tüm telefonlara geliyor. Platforma gelecek Focus modu ne işe yarıyor?

teknik destek <

Instagram Focus modu nasıl çalışacak?

Geçtiğimiz yıllarda ilk olarak HTC One M8 ile karşımıza çıkan özellik akıllı telefon kameralarında alan derinliğini hesaplıyor ve arka planı bulanık ediyor. Daha sonradan bu özellik iPhone 7 Plus ile kullanıcıya sunuldu.

Günümüz için konuştuğumuzda bu özelliği barındırmayan yeni akıllı telefon artık yok gibi. Google ise çift kameraya ihtiyaç duymayan portre modlarını geliştiriyor. Instagram ise Google’ın yolundan giderek çift kameraya ihtiyaç duymadan alan derinliğini hesaplayan bir özelliği geliştirdi. Bu özellik arka planı bulanıklaştırıyor.

2221

Instagram‘ın hikayeler sekmesinde kullanılacak bu özellik, Boomerang ve Superzom efekleri gibi o kısımda yer alacak. İsmi ise “Focus” olacak olan bu özellik ile telefonlarınız artık daha fazla deneyim sunacak.

Her durumu kendisi otomatik olarak ayarlayacak olan özellikte sizin yapmanız gereken hazırlanan fotoğrafı kaydetmek. Hepsi bu kadar. Şimdilik özellik pek iç açıcı olmasa bile zamanla daha fazla gelişerek çok daha güze işlere imza atabilecek gibi duruyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.