Şimdi yükleniyor

iPhone Modellerinin Bilinmeyen 6 Gizli Özelliği!

gizli

iPhone Modellerinin Bilinmeyen 6 Gizli Özelliği!

Son Güncelleme tarihi 29 Nisan 2018 by Ali Mert Demir

iPhone Modellerinin Az Bilinen 6 Özelliği!

teknik destek

Evimize aldığımız her cihazın, mutlaka bilinmeyen noktaları vardır. Bu noktalar, keşfedilmeyi bekleseler de maalesef ki çok fazla insan tarafından keşfedilemezler. Özellikle iPhone modellerinde yer alan 6 özellik, bugüne kadar çok  az kişi tarafından biliniyordu. Bu özellikler, iPhone kullanıcısına faydalı olmakla beraber, işlerini de kolaylaştıracaktır.

Renkleri Ters Çevirin

iPhone modellerinin geçmişten günümüze kadar gelişine baktığınızda, menülerdeki açık gri rengin hiçbir zaman değişmediğini görebilirsiniz. Eğer bu menü sizin gözünüzü rahatsız ediyorsa ve renkleri çevirmek istiyorsanız, Ayarlar > Erişilebilirlik > Görüntü Düzeltmeleri > Renkleri Ters Çevir yöntemini uygulayabilir, daha koyu bir menü rengine sahip olabilirsiniz.

Uygulama İndirirken Öncelik Tanıyabilirsiniz

Toplu güncellemeler esnasında, bir programın daha çabuk inmesini veya güncellenmesini istiyorsanız, o uygulamaya öncelik verebilirsiniz. Uygulama inme veya güncelleme aşamasına gelince uygulamaya uzunca dokunun ve sert bastırın. Daha sonra karşınıza çıkacak seçenekten ‘’İndirmeye Öncelik Ver’’ seçeneğine dokunmalısınız.

gizli1 iPhone Modellerinin Bilinmeyen 6 Gizli Özelliği!

Zayıf Wi-Fi Sinyalini Otomatik Kesin

Bir yerde Wi-Fi ağına bağlandığınızda ve ağa uzak konumda olduğunuzda doğal olarak internet tam anlamıyla çekmeyecektir. Bu durumla karşılaşmak yerine direk mobil veriyi açmak daha mantıklı olacaktır. Zayıf olan Wi-Fi ağını otomatik olarak kesmek için Ayarlar > Mobil > Wi-Fi Assist işlevini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Notlar Uygulamasını Şifreleyin

Cihazınızın notlar uygulamasına özel şeyler kaydedebilirsiniz. Kredi kartı numaraları, kendinize özel bilgiler ve daha birçok şey, bu kayıtların içerisinde yer alıyor. Eğer bu bilgilere kimsenin erişmesini istemiyorsanız notlar uygulamasını şifreleyebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için Ayarlar > Notlar > Parola adımlarını takip edin ve parolanızı belirleyin.

NOT: Seçtiğiniz parolayı unutursanız, bir daha notlar uygulamasına erişim sağlayamazsınız.  Uygulamayı kurtarabilmek için şuan seçenek bulunmuyor.

gizli2 iPhone Modellerinin Bilinmeyen 6 Gizli Özelliği!

Video Çözünürlüğünü Değiştirebilirsiniz

Telefonunuzda bulunan 4K videoların çok fazla yer kapladığını düşünüyorsanız, Ayarlar > Kamera > Video Kaydı adımlarını izlemelisiniz. Bu kısımda telefonunuza uygun daha düşük video çözünürlükleri çıkacaktır.

Web Takibini Engelleyin

Hem Safari hem de iOS 11 kullanıcısıysanız, girdiğiniz sitelerin sizi sürekli takip etmesine engel olabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için Ayarlar > Safari > Gizlilik ve Güvenlik adımlarını izleyin. Bu kısımda ‘’Çapraz Site İzlemeyi Engelle’’ ve ‘’Web Sitelerine Beni İzlememesini Söyle’’ seçeneklerini aktif hale getirmelisiniz.

teknik destek

1 yorum

comments user
wolf

bunları 10 yıl önce biliyorduk

Yorumlar kapalı.