Şimdi yükleniyor

iPhone’da Kişiler’den Aynı Anda Birden Fazla Kişi Nasıl Silinir?

iPhone’da Kişiler’den Aynı Anda Birden Fazla Kişi Nasıl Silinir?

iPhone’da Kişiler’den Aynı Anda Birden Fazla Kişi Nasıl Silinir?

Son Güncelleme tarihi 17 Mayıs 2019 by Teknoloji Haber

teknik destek

iPhone rehberi seçerek silme veya iPhone kişileri toplu silme için bir özellik yer almıyor. Peki rehber toplu nasıl silinir? Bunun için rehber silme uygulaması önereceğiz.

Birinci nesil iPhone piyasaya sürüldükten sonra çok fazla değişmeyen bir uygulama varsa, o da Kişiler uygulamasıdır. iOS 7 ile görünümü değişen Kişiler uygulamasına bunun dışında göze çarpan bir özellik henüz eklenmedi. Bunun yerine üçüncü taraf uygulamaları içerecek ve daha fazla işlev sunulacak bir alan oluşturuldu.

Kişiler uygulamasının varsayılan olarak düşük geliştirmelere sahip olması doğal olarak bazı ihtiyaçların cevapsız kalmasına neden oluyor. Mesela, iPhone’unuzda aynı anda birkaç kişiyi nasıl silebileceğinizi merak ediyorsanız boşuna Kişiler uygulamasında gezinmeyin. Çünkü iPhone’un Kişiler uygulamasında aynı anda birden fazla kişiyi silme seçeneği sunulmuyor.

iPhone’da Birden Fazla Kişiyi Silme

Kişiler uygulamasının böylesi bir seçenekten yoksun olması elbetteki uygulama geliştiricileri için büyük bir fırsat pek App Store’da bu ihtiyacı karşılayan pek çok uygulama mevcut. Bunlardan en göze çarpanı ve kullanışlısı ise hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu ile App Store’da mevcut olan Cleaner uygulaması.

Cleaner uygulaması sayesinde aynı anda birden fazla kişiyi silebilirsiniz. Uygulama ile bununla da kalmayıp, tekrarlayan kişileri basitçe birleştirebilir, kişilerinizi kolayca yedekleyebilirsiniz.

Uygulamayı buradan itunes.apple.  com/us/app/cleaner/id796016784?mt=8 devam ederek App Store’dan indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten ve tanıtım ekranını geçtikten sonra sizden kişilere erişim izni istenilecektir. Ekranın en alt kısmında yer alan “Kişilere Erişim” seçeneğine dokunun ve gelen diyalog ekranından “Tamam” düğmesine dokunarak işlemi onaylayın.

IMG_4033 iPhone'da Kişiler'den Aynı Anda Birden Fazla Kişi Nasıl Silinir?

IMG_4034 iPhone'da Kişiler'den Aynı Anda Birden Fazla Kişi Nasıl Silinir?

İleri” seçeneğine dokunarak devam edin.

IMG_4035 iPhone'da Kişiler'den Aynı Anda Birden Fazla Kişi Nasıl Silinir?

Bu adımda uygulamanın ana ekranına yönlendirileceksiniz. Ana ekrandan “Tüm Kişiler” seçeneğine dokunun ve ekranın sağ üst kısmında yer alan kalem ikonuna dokunarak devam edin.

IMG_4036 iPhone'da Kişiler'den Aynı Anda Birden Fazla Kişi Nasıl Silinir?

IMG_4037 iPhone'da Kişiler'den Aynı Anda Birden Fazla Kişi Nasıl Silinir?

IMG_4038 iPhone'da Kişiler'den Aynı Anda Birden Fazla Kişi Nasıl Silinir?

Şimdi silmek istediğiniz kişilerinize dokunarak çoklu seçim yapabilirsiniz. Seçtiğinizi kişileri silmek için ekranın sağ alt köşesindeki çöp kovası ikonuna dokunmanız yeterli.

iPhone tüm kişileri silme ve kişileri seçerek silmek için birde App Store’ ye çoklu rehber silme yazarak “Multi kaldır” programı indirip deneyiniz.

teknik destek