Şimdi yükleniyor

WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır

WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır

WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

WhatsApp toplu mesaj listeleri nedir ne işe yarar? WhatsApp toplu mesaj atma özelliğini az da olsa bilmeyenler oluyor. Bu seçenek özellikle Ramazan / Kurban bayramında, milli bayramlarda ve kandillerde çok yararlı oluyor. Tek tek mesaj atmak yerine rehberde WhatsApp kullananlara toplu mesaj göndermek daha kolay oluyor. Bir kere liste oluşturmanız yeterli olacak. Peki WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır?

teknik destek

WhatsApp toplu mesaj gönderme listesi

Bu özelliğin bir güzel yanı da toplu mesaj listesinde istediğiniz kişileri seçebilmeniz. Bayram listesi için ayrı veya aile ve iş olarak ayrı listeler oluşturma. WhatsApp toplu mesaj göndermek için ayrı ayrı liste oluşturabilirsiniz. Örnek toplu mesaj başlığı Ramazan bayramı, kandil mesajı, iş yeri, iş arkadaşları ve …bayramlar şeklinde oluşturulabilir. Bu sayede her bir özel gün için toplu mesaj listesi hazır olacak. WhatsApp toplu mesaj nasıl gönderilir?

WhatsApp toplu mesaj gönderme özelliğinde oluşturduğunuz listeyi daha sonra düzenleyebiliyorsunuz. İstediğiniz kişiyi ekleyebilir veya listeden çıkarabilirsiniz. Eskiden mesaj gönderme daha çok SMS tercih edilirken şimdilerde WhatsApp veya Bip gibi uygulamalar tercih edilmekte.

WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır resimli anlatımla?

  • Whatsapp uygulamasından “Sohbetler” bölümüne girelim.
  • Sohbetlerde mesaj attığınız kişiler görünecek. Sohbetler başlığı altında “Toplu mesaj listeleri” seçeneğine dokunalım.
  • Whatsapp’ ta kişiler listeniz açılacak. Buradan toplu mesaj atmak istediğiniz kişileri seçiniz. Sonra “Oluştur” seçeneğini kullanın.
  • Liste oluştu ise yukarıda kişilerin isimleri yer alacak.
  • Toplu mesaj listeleri düzenlemek için bu bölüme girip verdiğiniz toplu mesaj listesi üstündeki “Düzenle” seçeneğiyle listeye kişi ekleme veya kişi çıkarma işlemini yapabilirsiniz.
WhatsApp-toplu-mesaj-atma-secenegi-2 WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır

WhatsApp toplu mesaj nasıl gönderilir
WhatsApp-toplu-mesaj-atma-secenegi-3 WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır
WhatsApp toplu mesaj atma
WhatsApp-toplu-mesaj-atma-secenegi-4 WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır
WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır
WhatsApp-toplu-mesaj-atma-secenegi-5 WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır
WhatsApp toplu mesaj gönderme

WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır yazımıza eklemek istediğiniz varsa yorumlarınızı bekliyoruz. WhatsApp mesaj gitmiyor sorunu yaşayanlarınız varsa, hatanın ekran görüntüsünü alarak bize iletebilirsiniz. Öneri olarak Web WhatsApp yani tarayıcı üzerinden (Android Samsung / Huawei Google Chrome ve iPhone Safari) deneyebilirsiniz.

Yazımızda WhatsApp toplu mesaj listeleri nedir ne işe yaradığını ve WhatsApp toplu mesaj nasıl atılır anlatmak istedik.

teknik destek