Şimdi yükleniyor

iPhone uygulamalar kendi kendine kapanıyor mu?

uygulamalar kendiliğinden kapanıyor

iPhone uygulamalar kendi kendine kapanıyor mu?

Son Güncelleme tarihi 10 Temmuz 2020 by Teknoloji Haber

Özellikle bugün iPhone telefonum kendiliğinden uygulamadan çıkıyor diyenlere şu an sanırız Apple’ dan kaynaklı bir sıkıntı var. Tabi tüm kullanıcılarında çıkmadığını düşünüyoruz. Örnek bizde bu şekilde bir problem bulunmuyor.

teknik destek

Apple’ ın duyurduğu yeni sürümü iOS 13.6 GM ile birde iOS 14 bu aralar gündemde yer alıyor. Özellikle Golden Master geliştirici sürümü nedir diye merak edenler oluyor. Bu geliştiricilere final sürümden bir önceki olarak adlandırılır.

Şu an görülen sunuculardan veya bir şey test ediliyor olabilir. Yazımızda normal şartlarda da çıkan bu sıkıntının olası nedenleri ne olabilir buna bakacağız.

iPhone uygulamalar kendiliğinden kapanıyor

Uygulamalar kendi kendine kapanıyor durumu örnek WhatsApp’ ı açıyorum bir anda kapanıyor veya kapatılıyor şeklinde görülürken bazende uygulamanın başına atabiliyor. Şimdilik olan sizden kaynaklı değil ama yazacaklarımız sizi de kapsayabilir.

  1. Çoğunlukla biz bu problemle iPhone’ da yeterli yer olmadığında karşılaşıyoruz. Yeterliden kasıt örnek birde 1-2 GB yer var ama cihaz için yeterli olmayabiliyor. Malum hem sistemin hem uygulamaların rahat kullanımı için boş alan ihtiyacı gerekiyor.
  2. Şarjla alakalı sorunlar veya bataryanın arızalı olması.
  3. Arka planda çok fazla şeylerin çalışıyor olması.
  4. Kasmasına neden olacak uygulamaların veya oyunun çalıştırılması.
  5. Uzun bir zamandır telefonun kapatılmaması. Sistem hep açık şarj bitmeye yakın dolduruluyor ve sistemin kapatılmasına izin verilmiyor. Dolaylı yolla çoklu hataların çıkmasına neden olabiliyor. Sürekli açık kullananlar için hiç olmasa arada bir kapatıp açılması önerilir.
  6. Yüklü uygulamalardan birinin uyumsuzluğu buna neden olabilir.
  7. Tarih ayarının yanlışlığı bir çok uyarıyı ekrana getirir.
  8. Uygulama ve yazılım güncellememesi sorun çıkarabilir. Ya da tam tersi gelen güncellemeler neden olabilir.

Duruma göre yukarıdakilerin analizi ve cihazdan genel kısmında sıfırlaya girip tüm ayarların ve ağ ayarlarının sıfırlanmasını öneriyoruz. WiFi ile ilgili veya internet ile alakalı sorunlara çözüm sağlayabilir. Duruma göre fabrika ayarı veya iTunes üzerinden yazılım atılması önerilebilir.

iphone-uygulamalar-kapaniyor iPhone uygulamalar kendi kendine kapanıyor mu?
iPhone uygulamalar kendi kendine kapanıyor mu?
teknik destek