Şimdi yükleniyor

iPhone Veri Kullanımını Azaltmanın 5 Ciddi Yolu

iphone-veri-kullanimi

iPhone Veri Kullanımını Azaltmanın 5 Ciddi Yolu

iPhone’un veri kullanımı kesinlikle önemli bir konu. Her ne kadar internet bağlantınızı genellikle Wi-Fi ile yapıyor olsanız da çoğu zaman hücresel veri üzerinden kullanım söz konusu oluyor ve bu noktada veri kullanımı büyük önem arzediyor.

Peki iPhone veri kullanımını azaltmanın yollar neler? Bugün sizinle bunu paylaşacağım.

teknik destek

Otomatik İndirmeler için Hücresel Veri’yi Devre Dışı Bırakın

iPhone veri kullanımını düşürmeye veya azaltmaya Ayarlar > iTunes ve App Store menüsü üzerinden en altta yer alan Hücresel Veri’yi Kullan seçeneğini kapatarak başlayabilirsiniz.

Arka Planda Uygulama Yenile’yi Devre Dışı Bırakın

iPhone veri kullanımını azaltmanın ikinci yolu ise Arka Planda Uygulama Yenile özelliğini kapatmaktır. Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile menüsü üzerinden en üstteki seçenek ile bu özelliği kapatabilirsiniz. Bu ciddi anlamda veri kullanımını düşürecek bir yöntemdir.

Wi-Fi Yardımı’nı Kapatın

Üçüncü yol ise Wi-Fi Yardımı özelliğinden geçiyor. Ayarlar > Hücresel menüsünün en altına sıkıştırılmış olan Wi-Fi Yardımı özelliğini kapatarak veri kullanımını bir nebzede olsa azaltabilirsiniz.

iCloud Drive için Hücresel Veri’yi Kapatın

iPhone veri kullanımını düşürmenin dördüncü yolu iCloud Drive için Hücresel Veri’yi Kullanma özelliğini kapatmaktır. Ayarlar > iCloud > iCloud Drive menüsü üzerinden en altta yer alan Hücresel Veri’yi Kullan seçeneğini kapatın.

Müzik’leriniz için Hücresel Veri’yi Devre Dışı Bırakın

iPhone veri kullanımını düşürmenin son yolu ile müzikleriniz için Hücresel Veri’yi devre dışı bırakmaktır. Ayarlar > Müzik > Hücresel Veri menüsü üzerinden Hücresel Veri seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

teknik destek