İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone X, Düşürme Testleri Sonrası “En Kırılgan iPhone” Olarak Seçildi!

Apple, iPhone X’in şimdiye kadar bir akıllı telefonda kullanılan en dayanıklı cama sahip olduğunu ve güçlendirici tabakası sayesinde düşürmeye karşı yüzde 50 daha güçlü olduğunu söylüyor ancak bir dizi dayanıklılık testi sonrasında iPhone X’in “en kırılabilir iPhone” olduğu söyleniyor.

teknik destek

Elektronik cihazlar için genişletilmiş garanti paketleri sunan SquareTrade, iPhone X üzerinde birçok dayanıklılık testi gerçekleştirdi ve cam gövdesi ile onun “en kırılgan iPhone” olduğunu keşfetti.

[irp posts=”24635″ name=”iPhone X Düşürme Testi!”]

Testte, iPhone X’in cam gövdesi altı metre yükseklikten düştüğünde paramparça oldu ve aynı zamanda ekranı kullanılamaz hale geldi. Çoğu insan için bir akıllı telefonu düşürmenin maksimum üç metre olduğunu unutmayın.

SquareTrade, doğal olarak iki yıllık akıllı telefon koruma garantisini iPhone için pazarlamaya başladı ve bu garantiyi 129 dolar olarak belirledi. SquareTrade, hiçbir akıllı telefon için 99 doların üstünde bir fiyatlandırma yapmamıştı.

iPhone X’in ekranının çatlaması, sıvı teması, pilinin bozulması, lightning konektörünün bozulması ve hoparlör arızası SquareTrade’in sunduğu garanti kapsamında değerlendiriliyor ancak cihazın kaybedilmesi veya hırsızlık durumları garanti kapsamında değil.

SquareTrade müşterileri ayrıca iPhone X’in kırılan ekranını tamir ettirmek için 25 dolar ödeme seçeneğine sahipler. Hizmet şu anda ABD genelinde ve 700’den fazla şehirde kullanılabiliyor.

SquareTrade dışında birkaç YouTube kanalı da cihazın ne kadar sağlam olduğunu ve su altında ne kadar kalabildiğini belirlemek için ağır koşullarda testler yaptılar.

EverythingApplePro, iPhone X’i herhangi bir sıvı hasarının oluşmadığını gördüğü 35 metrelik bir su tüpüne yerleştirdi. Ayrıca iPhone X’i çalışan bir çamaşır makinesine koydu ve cihazın hala çalışmaya devam ettiği görüldü.

TechRax, iPhone X’in ön ve arka camının darbelere karşı ne kadar dirençli kalabileceğini görmek ve göstermek için bir çekiç ile kasasını darbelere ve ekranını bıçak ile çizilme testlerine tabii tuttu.

Dayanıklılık testleri genelde bilime aykırıdır ve gerçekleştirilen testlerin tamamı bir akıllı telefonda yer alan en dayanıklı camın bile düşürmeye, çarpmaya v.b. darbelere karşı dayanıklı olmadığını ortaya koyuyor.

teknik destek