Şimdi yükleniyor

iPhone X ve iPhone 8 Bir iPhone 6 Etmiyor!

iPhone X ve iPhone 6

iPhone X ve iPhone 8 Bir iPhone 6 Etmiyor!

Son Güncelleme tarihi 26 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

Yapılan pazar araştırmalarında, iPhone X sahiplerinin Apple’ın yeni akıllı telefonunu çok sevdiği ortaya çıkmış olsa da, iPhone’un 10. yıldönümü için gelen modelin bir iPhone 6 ve iPhone 6 modelleri kadar başarılı olmadığı ortaya çıktı.

teknik destek

Consumer Intelligence Research Partners tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, iPhone X, iPhone 8 Plus ve iPhone 8 ABD’de yüzde 69 oranında başarı elde ettiler. Bu başarı oranı, iPhone 6 ve 6 Plus’ın yüzde 91 oranındaki başarısının yanına bile yaklaşmaya yetmiyor. Yani, Apple’ın 3 yeni iPhone modelinin başarısı iki eski iPhone modelinin gerisinde kaldı.

iPhone-Pazar-Araştırması-2017 iPhone X ve iPhone 8 Bir iPhone 6 Etmiyor!

Yılın amiral gemisi olarak görülen iPhone X’in ilk başlardaki stok sorunları ve yüksek fiyat etiketine sahip olmasının doğrudan satışlara yansıdığı ve beklenmedik bir şekilde zayıf satış rakamlarının elde edilmesine neden olduğu belirtiliyor. Ayrıca yılın son çeyreğindeki ortalama satış rakamının 700 dolar olduğunun da altını çizelim. iPhone X’in ABD’de 999 dolardan başlayan fiyat etiketine sahip olduğunu da belirtelim.

Her ne kadar ABD pazarında işler Apple’ın beklediği gibi gitmese de Çin ve Güney Kore pazarlarının şirket için oldukça iyi olduğu görülüyor. Şu anda Çin ve Güney Kore pazarlarında iPhone’lara büyük ilgi var. Özellikle de iPhone X bir hit konumunda.

Elbetteki Apple’ın resmi satış rakamlarını açıklayacağı güne kadar her araştırma sonucu yalnızca bir iddia olarak kalacak. Şimdi gözler, şirketin iPhone X satış rakamlarını duyuracağı güne kitlenmiş durumda.

teknik destek