Şimdi yükleniyor

iPhone X’e Sahip Olmak Gerçekten Zor Olacak!

iPhone X Kutusu

iPhone X’e Sahip Olmak Gerçekten Zor Olacak!

Son Güncelleme tarihi 11 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, yatırımcılar için yeni bir araştırma notu paylaştı. Bu notta, Apple’ın iPhone X’nin şu anki günlük üretim miktarının 10.000’den az olduğu belirtiliyor. Bu nedenle Kuo, iPhone X’in Eylül ayının ilerleyen günlerinde piyasaya sürülmesinden sonra ciddi arz sıkıntılarının yaşayacağını beklediğini söylüyor.

teknik destek

Analistin bu söylemi, iPhone X’e sahip olmanın bir müddet çok zor olacağı anlamına geliyor. Yani, iPhone X bugün satın alabiliyor olsanız ürünün teslimatı yani elinize ulaşması oldukça uzun bir süre sonra gerçekleşecek.

iPhone X’in günlük üretim miktarının bu denli düşük olmasının nedeni ise önemli parçalarının üretiminde yaşanan zorluklardan kaynaklanıyor. Apple, geçtiğimiz yıl benzer arz sorununu Simsiyah iPhone 7 Plus ile yaşamış ve yeni iPhone modelini Apple mağazalarından ve diğer teknoloji mağazalarından haftalarca hatta aylarca satın almak mümkün olmamıştı.

Apple’ın yeni iPhone modellerini, LTE modemli Apple Watch Series 3, 4K aktarım özellikli 5. nesil Apple TV ve yeni nesil AirPods’u ile birlikte, yarın, Türkiye saati ile 20:00’daki özel etkinliğide duyuracağını hatırlatalım.

teknik destek