Şimdi yükleniyor

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın RAM Miktarı Belli Oldu!

iPhone X ve iPhone 8

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın RAM Miktarı Belli Oldu!

Son Güncelleme tarihi 11 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın Salı günü duyuracağı iPhone modelleriyle ilgili ayrıntılar, geçtiğimiz hafta Cuma günü sızdırılan iOS 11 GM sayesinde gelmeye devam ediyor. Geliştirici Steve Troughton-Smith, yazılımın kaynağından çıkardığı bilgilerle iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın RAM miktarını ne olduğunu doğruladı.

teknik destek

Geliştiricinin aktardığı bilgiye göre, yaklaşık 5.8 inçlik OLED iPhone X ve 5.5 inçlik iPhone 8 Plus 3GB RAM ile, 4.7 inçlik iPhone 8 ise 2GB RAM ile geliyor.

Daha önce iPhone X ve iPhone 8 Plus’ın 3GB, daha küçük iPhone 8’in ise 2GB RAM ile geleceğini güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo’nun raporunda görmüştük. Böylece Kuo’Nun raporu da doğrulanmış oldu.

Kuo ayrıca, üç yeni modeldeki DRAM aktarım hızının daha iyi AR performansı sağlamak için iPhone 7’ye göre yüzde 10 ila 15 daha hızlı olacağını söyledi ancak bu bilgi henüz doğrulamadı.

Şu anda iPhone 7 Plus’ta 3GB, iPhone 7’de 2GB RAM mevcut. iPhone 7 Plus’da çift lensli kamerayı desteklemek için daha fazla RAM yer alıyor. Hem iPhone 8 Plus, hem de iPhone X, çift lensli arka kameraya sahip olacaklar. iPhone 8 Plus’ın arka kamerası yatay olarak konumlandırılırken iPhone X’in dikey olarak konumlandırılmış yeni kameraya sahip olacak.

Apple, 12 Eylül’deki özel etkinliğinde üç iPhone modelini duyurmayı planlıyor ve cihazların isimleri bu hafta sonu onaylandı. OLED ekranlı üst seviye 5.8 inçlik modele “iPhone X” adı verilirken, standart LCD ekranlı iki diğer 4.7 ve 5.5 inçlik modele mevcut iPhone 7 ve 7 Plus’a benzer modeller olarak adlandırılacaklar. Sırasıyla, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus.

teknik destek