Şimdi yükleniyor

iPhone X’in Ekran Boyutunun 5.8 inç Olması Bekleniyor

iphone-8-konsept

iPhone X’in Ekran Boyutunun 5.8 inç Olması Bekleniyor

Oldukça güvenilir bir kaynağa göre Apple, 5.8 inç OLED ekranlı, 4.7 inç ve 5.5 inç LCD ekranlı üç yeni iPhone modelini bu yıl piyasaya sürecek.

Daha önce iPhone 8’in ekran boyutu pek çok analist tarafından değerlendirilmiş ve 5 inçlik bir ekrana sahip olacağı yönünde öngörüler paylaşılmıştı. Bu noktada kaynak, iPhone 8’in ekran boyutunun 5.8 inç olacağını öngörüyor.

teknik destek

Daha önce, güvenilir değerlendirmeleri ile bilinen ünlü Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, sözde iPhone 8’in 5.8 inç ekrana sahip olacağını ama sanal ana ekran düğmesinin ekranda kaplayacağı alandan geriye kalan kullanılabilir alanın 5.15 inç olacağı yönünde değerlendirmede bulunmuştu. Ayrıca iPhone 8’in fiziksel boyutunun 4.7 inç iPhone ile eşdeğer olacağını belirtmişti.

Apple’ın resmi olarak iPhone 8’de kaç inçlik bir ekran kullanacağı belli değil. Şirketin daha geniş ekranlı bir iPhone modeli için mevcut fiziksel ana ekran düğmesini kaldırmak için çalışmalar yaptığı biliniyor. Böylece alt ve üst çerçevelerin minimize edilmesi sağlanacak ve yan çerçevelerin de ortadan kaldırılması ile oldukça büyük bir ekran ortaya konulmuş olacak.

iPhone 8’le ilgili bazı kaynaklar, fiziksel ana ekran düğmesinin kalkması ile birlikte Touch ID’nin yerini iris veya yüz tanıma gibi teknolojilerin alacağını söylediler. Apple’ın da bu kaynakların iddialarını doğrulayan pek çok patenti mevcut.

iPhone’un 10. yıldönümü onuruna Apple’ın, iPhone Pro ya da iPhone X olarak adlandırılan 5.8 inçlik bir akıllı telefon ile geleceği artık herkes tarafından biliniyor. Hatta bu iPhone modelinin ABD satış fiyatının 1.000 doları aşacağı tahmin ediliyor. Özel iPhone modelinin Eylül ayında, 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone 7s’lerle birlikte tanıtılması bekleniyor.

teknik destek