Şimdi yükleniyor

iPhone X’in TrueDepth Kamera Sistemi Android Tabanlı Akıllı Telefonların 2.5 Yıl İlerisinde!

iPhone X TrueDepth Kamera

iPhone X’in TrueDepth Kamera Sistemi Android Tabanlı Akıllı Telefonların 2.5 Yıl İlerisinde!

Son Güncelleme tarihi 3 Ekim 2017 by Müşteri hizmetleri

Tutarlı tahminleri ve sızıntıları ile bildiğimiz KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, bugün yeni bir yatırımcı notunu paylaştı. Notta, iPhone X’in TrueDepth kamera sisteminin işlevselliği ve sunduğu kullanıcı deneyimi ile Android tabanlı akıllı telefonların iki buçuk yıl ilerisinde olduğunu bilgisi yer alıyor.

teknik destek

Kuo, bir önceki raporunda, Apple’ın Android tabanlı rakiplerinin bir ila iki yıl boyunca Apple’ın kamera teknolojisini yaklamak için uğraşacaklarını söylemişti. Apple’ın TrueDepth kamera sistemi ile ilgili merak edilen her şeyi açıklamasıyla analist tahminini güncelledi ve Apple’ın Android tabanlı rakiplerinin TrueDepth ile sunulan kullanıcı deneyimini yakalamak için çok daha uzun süre uğraşacaklarını açıkladı.

TrueDepth kamera sistemi Apple’a 2018 ve 2019 yıllarında sağlam bir teknolojik liderlik sağlayacak ve Kuo, iPhone’un 2017’deki üretim sorunlarından dolayı kısıtlı olmasına rağmen Apple’ın gelecek yıllardaki üst düzey akıllı telefon pazarındaki büyüme umutlarına güveninin tam olduğunu açıkladı.

KGI Securities analisti Kuo, 2017’deki iPhone X sevkiyat tahminin 40 milyondan 30 ila 35 milyona adete düşürdü ancak Apple’ın TrueDepth kamera sistemi ile donatılan iPhone’ların sevkıyatlarının olumlu bir görünüme sahip olduğunu söyledi.

Apple TrueDepth kamera sistemi, Face ID yüz tanıma sistemi ve Animoji için gelişmiş yüz izleme ve analiz gibi diğer özellikleri sağlıyor. Söylentilere göre, TrueDepth kamera sisteminin üretimindeki iPhone X’in ciddi arz sıkıntılarına sahip olmasına neden oldu.

Samsung ve Google gibi Apple’ın rakipleri, TrueDepth kamera sistemine benzer bir ürün oluşturmak için bu geliştirme ve imalat engellerini aşmaları gerekecek. Samsung, yüz tanıma özelliklerine sahip bir akıllı telefonu daha önce piyasaya sürdü ancak bu özellik 2D tanımlama ile sınırlı olduğu için daha rahat aldatılabiliyor ve bu da onun daha az güvenli olmasına neden oluyor.

Ming-Chi Kuo, daha önce Apple’ın TrueDepth kamera sisteminin kullanıcılar tarafından rahat bir şekilde benimsenmesi durumunda şirketin gelecekteki tüm iPhone’larında bu kamera sistemine sahip olacağını söyledi.

teknik destek