Şimdi yükleniyor

iPhone’da SIM PIN’i nasıl açabilir ve kapatabilirsiniz?

12

iPhone’da SIM PIN’i nasıl açabilir ve kapatabilirsiniz?

Son Güncelleme tarihi 27 Şubat 2019 by Müşteri hizmetleri

iPhone‘umu bul uygulaması ciddi anlamda çalınması veya kaybolması durumunda sizi düşünen güzel bir uygulama. Ancak SIM kartınızı korumak için bir işlevi yok. Gerçekten, SIM karınızda şifre yoksa, SIM kartınızı eline alan herkes kartınızla görüşme yapabilir veya internete girip mesaj gönderebilir.

teknik destek

Elbette bu durum en kötü şekilde açıklanmış hali oluyor. SIM kartınıza Kişisel Tanımlama Numarası koyarak güvenliliğini arttırabilirsiniz. Yada farklı bir güvenlik uygulayarak kendinizi tehlikeden koruyabilirsiniz.

Güncelleme ile iPhone sim kart pin kodu değiştirme seçenekleri yazımıza bakınız.

IPhone’unuzda bir SIM PIN’i ayarlama

1) Ayarlar menüsüne girin ve Telefon> SIM PIN’e dokunun, daha sonra SIM PIN geçişini etkinleştirin.

2) İlk defa bir SIM PIN oluşturacaksanız eğer, 4-8 sayıdan oluşan yeni bir PIN oluşturmanız gerekiyor. Eğer daha önceden bir şifreniz varsa SIM korumasını etkinleştirmek için bu PIN’i tekrar girmeniz gerekiyor.

IPhone’unuzdaki SIM PIN’i kapatma

1) Ayarlar menüsüne girin ve Telefon> SIM PIN’e dokunun, ardından SIM PIN geçişini devre dışı bırakına dokunun.

2)  SIM PIN’i devre dışı bırakma eyleminizi gerçekleştirmek için PIN kodunuzu girin ve Bitti’ye dokunun.

SIM PIN etkinleştirildiğinde ne olacak?

Etkinleştirme durumunda her telefonunuzu kapatıp açtığınızda veya başka bir telefona taktığınızda, SIM kartı aktif etmek için SIM şifrenizi girmeniz gerekir. Böylelikle hırsızlara veya kaybolma durumundaki şüphelerinizi yok etmek için bu şifreyi koymanız daha mantıklı olacaktır.

teknik destek

2 yorum

comments user
Elif

Merhaba, yazı için teşekkürler. IPhone 7 kullanıyorum ve sim kard pin’i değiştirmek istiyorum; ancak Ayarlar > Telefon’a gittiğimde orada SIM KARD gibi bir sekme çıkmıyor. İnternette arama yaptım ve ulaştığım tüm bilgiler buraya yönlendiriyor. Sanırım güncellemelerle yeri değişmiş, taşınmış; ama hiçbir yerde bulamadım. Telefon içinde arama yaptığımda da “sim” veya “hat” bu kelimelerle bir şey bulunmuyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

    comments user
    Müşteri hizmetleri

    Ayarlar / Hücresel / Sim pin / Pin değiştir

Yorumlar kapalı.