Şimdi yükleniyor

iPhone’da Uygulamalar Neden Kendiliğinden Siliniyor?

uygulamakapak

iPhone’da Uygulamalar Neden Kendiliğinden Siliniyor?

iPhone’da Uygulamalar Neden Kendiliğinden Siliniyor?

iPhone ve iPad kullanıcıları, son zamanlarda uygulamaların kendiliğinden silinmesinden şikayetçi oldu. Bu durum, model fark etmeksizin her iPhone ve iPad modellerinde gerçekleşiyor. Peki iPhone ve iPad modellerinde bu durum neden kaynaklanıyor ve bu sorunu nasıl çözüme kavuşturabiliriz?

teknik destek

Kullanılmayan Uygulamalar Neden Siliniyor?

iPhone cihazlarınızda uzun süre kullanmadığınız ve giriş yapmadığınız uygulamaların, bir süre sonra kendiliğinden silindiğini görebiliriz. Bu durum, Apple firmasının her cihaz üzerinde geliştirdiği bir özelikle sayesinde meydana geliyor. Bu özellikle birlikte hem unutulan uygulamalar siliniyor, hem de telefonda hafızanın dolması büyük ölçüde önleniyor. Fakat biz, uygulamayı ara sıra kullansak bile veya hiç kullanmasak bile, uygulamalarımızın aynı yerinde durmasını istiyoruz. Peki bu durumu nasıl önleyebiliriz ve uygulamaların kendiliğinden silinmemesi için hangi ayarları yapabiliriz?

uygulama1 iPhone’da Uygulamalar Neden Kendiliğinden Siliniyor?

Otomatik Silinmeyi Kapatma Adımları

  • Öncelikle cihazımızın ‘’Ayarlar’’ kısmına giriyoruz.
  • Daha sonra iTunes & App Store seçeneğine dokunun.
  • Girdiğiniz menüde altlara doğru gelin ve ‘’Kullanılmayan Uygulamaları Sil’’ seçeneğini bulmaya çalışın.
  • Bulduğunuz bu seçenek etkin ise, telefonunuz uzun süre kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak silecektir. Bu durumun yaşanması istemiyorsanız, uygulamayı aktiflikten çıkarın.

Yukarıdaki adımları sırasıyla izledikten sonra, artık iPhone ve iPad modellerinde kullanılmayan programlar silinmeyecektir. Eğer bugüne kadar birkaç programınız silindiyse, Appstore’a girerek silinen uygulamaları aynı indirme metoduyla tekrar yükleyebilir, kullanmaya devam edebilirsiniz.

teknik destek