İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone ses yükseltme çok kolay

iPhone ses yükseltme nasıl yapılır? iPhone’nunuzdan çıkan sesi kolayca yükseltebilirsiniz. iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8′ de, Plus, iPhone XS ve diğer telefonlar için gerekli ses ayarları resimli haberimizde.

Kulaklık yerine iPhone’nunuzun hoparlörünü kullanarak müzik dinlemeyi tercih edenlerdenseniz daha yüksek sese ihtiyacınız olabilir. Basit bir ayarlama ile iPhone’unuzun hoparlöründen müzik dinlerden telefonunuzdan daha yüksek seviyede ses çıkışı alabilirsiniz.

Telefonun sesi az çıkıyor mu? Apple’ ın yeni iPhone modellerinde genelde ses kalitesi çok iyidir. Ama eski modellerde ses kısık veya hoparlör sesi az çıkabiliyor. Bunun genel nedenlerine kısa şekilde yer verdik.

  • Kulaklık ve hoparlör kısmı aşırı tozlanmış olabilir.
  • Ses çıkışlarında patlaklık olabilir. Bazen temizleyelim derken delinebiliyor.
  • Parçalarda değişim gerekebiliyor.
  • Yazılım kaynaklı ses sorunu görülebilir.
  • Ses ayarları düzgün yapılmamış olabilir.

Kulaklıkla test etmeyi ihmal etmeyin. Birde WhatsApp ve Skype gibi uygulamalarla da deneyelim.

iOS sürüm kaynaklı durumlarda yazılım güncellemesi yerine sıfırdan kurulum çözüm olabiliyor. Tabi ilk önce fabrika değerlerine döndürün.

Sorularınız varsa yorumlarınızı bekliyoruz. Tabi test yapıldıktan sonra…

Bizde iPhone 7 ses yükseltme adımlarını uyguladık. Kulakla duyulur ciddi bir ses artışıyla karşılaştık. 🙂

iPhone ses nasıl yükseltilir

iPhone’unuzun sesini yükseltmek için cihazınızın EQ yani equalizerını yapılandırmanız yeterli. iPhone ya da iPad’inizden çıkan sesi arttırmak için Ayarlar > Müzik > EQ menüsüne gidin ve gelen seçeneklerden Geç Vakit seçeneğini seçin.

Artık cihazınızın hoparlöründen daha şiddetli ses çıktığını göreceksiniz. Yaptığınız bu ayar yalnızca müzik dinlerken değil, bildirim veya çağrı seslerinde de iPhone veya iPad’inizden daha yüksek ses çıkmasını sağlayacaktır.

iPhone ses yükseltme ayarları

Kimisine göre bu ayarlama cihazın hoparlörüne zarar verebilir ancak Apple’ın bu seçeneği kendisinin koyduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple, bu yöntemi kullanarak iPhone’un veya iPad’in sesinin yükseltilmesinin herhangi bir zararının olmayacağını belirtelim.

Elbetteki telefonunuzda veya tabletinizde donanımsal bir sorundan dolayı sesini yükseltmek için çabalıyorsanız EQ ayarını yapmak sizin için bir çözüm olmayacaktır.

Alternatifte ses yükseltme uygulaması da bulunuyor. Ama ücretli olduğundan çok fazla rağbet görmüyor.

iPhone garantisi devam edenler sıfırlama önerisinden sonra Apple iletişim hattını arayabilirler.