Şimdi yükleniyor

iPhone’unuzu veya iPad’inizi Şarj Edemiyor musunuz? İşte Deneyebileceğiniz Bazı Çözüm Önerileri

iphone şarj problemi

iPhone’unuzu veya iPad’inizi Şarj Edemiyor musunuz? İşte Deneyebileceğiniz Bazı Çözüm Önerileri

Son Güncelleme tarihi 13 Kasım 2016 by Müşteri hizmetleri

iPhone veya iPad’i şarj edemiyorsanız yardım almak için Apple ile iletişime geçmeden önce kendi deneyebileceğiniz bazı şeyler var. Elbette, bazen Lightning veya Dock konektörü veya pil ile ilgili bir donanım problemi olabilir, ancak çoğu kez birkaç basit adımla düzeltilebilecek yazılım sorunlarının olması da muhtemel.

teknik destek

IMG_0100-1 iPhone'unuzu veya iPad'inizi Şarj Edemiyor musunuz? İşte Deneyebileceğiniz Bazı Çözüm Önerileri

Şarj edememe problemi yaşarsanız yapabileceğiniz şeyler şunlar:

1. Yeniden Başlatma

iPhone’unuz veya iPad’iniz şarj olmuyorsa, denemeniz gereken ilk ve en kolay şeylerden biri cihazı yeniden başlatmaktır. Yeniden başlatmak için :

Güç tuşu ile ana ekran tuşuna basılı tutun. Apple logosunu görününce tuşları bırakın. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta ise güç tuşu ile birlikte ses azaltma tuşuna basılı tutun. Apple logosunu görünce tuşları bırakın.

2. Çıkışları veya Bağlantı Noktalarını Değiştirin

Bazen prizler veya USB girişleri çalışmaz. iOS cihazınızı sık kullanmadığınız bir prize yada bilgisayara bağlıyorsanız bu durum başınıza gelebilir. Bu sebeple farklı bağlantı noktalarını deneyin.

3. Kabloları Kontrol Edin

Kablolar zamanla yıpranıp çalışmayabilir. Ayrıca orijinal kablo kullanmıyorsanız yine sorunla karşılaşabilirsiniz. Bir arkadaşınızdan orjinal kablo alıp deneyin.

4. iTunes’da Geri Yükleme

Kolay yöntemleri denedikten sonra daha zor olanları deneme zamanı. Bu durumda iPhone veya iPad’inizi iTunes’da geri yükleyin. iTunes, iCloud’dan daha güvenlidir. Yedeğinizi alıp kullandığınız iOS sürümünü tekrar yükleyin.

IPhone’unuzu, iPod touch’ınızı veya iPad’inizi Mac yada Windows’ta iTunes’a bağlayın.

  • Sol üstteki Cihaz sekmesini tıklayın
  • Yedekleme’yi tıklayın
  • Yedeklemenin bitmesini bekleyin
  • Geri Yükle’yi tıklayın
  • Geri yüklemenin bitmesini bekleyin.

Tamamlandığında muhtemelen cihazınız şarj olmaya başlayacaktır.

5. Apple ile İletişime Geçin

Bazen şarj olmama sorunu donanımsal bir sorundur. Lightning bağlantınız yada piliniz zarar görmüş olabilir. Eğer İstanbul’a gitme şansınız varsa randevu alın. Yoksa Pupa gibi en yakın Apple servisine cihazınızı teslim edin.

https://youtu.be/rBX8d3U1zfc

teknik destek

4 yorum

comments user
servet

Asıl konu olan; iphone 7 ekran sorununu neden hiç bahsetmiyorsunuz, Apple bütün dünyayı kandırdı ekran konusunda, % 25 daha parlak olacaktı ve Renkler daha da iyi olacaktı, Hani nerde peki, Piyasada iki farklı iphone 7 ekranı var biri sarı diğeri beyaz ikisini toplasanız 6S etmiyor parlaklık ve bayazlık konusunda, iphone 7 sahipleri telefonlarını 6S ile karşılaştırana kadar bu olaydan haberleri olmuyor… Sizin bu konuda yazacağınız birşeyler yokmu?

comments user
mustafa türk

bu dediklerinizi uyguladım ama telefon şarj olmadıgı için acılmıyor , tamir göndereceğim galiba :/

Yorumlar kapalı.