İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Jailbreak iOS 9.3.3 için 15 Neden

Beklenen nihayet gerçekleşti ve PanGu ekibi iOS 9.3.3 – iOS 9.2 için yeni Jailbreak araçlarını yayınladılar. Bu göz önüne alındığında iOS 9’un geliştirilmiş çoklu görev, Düşük Güç Modu, Night Shift gibi özelliklerinin çok daha fazlasını iPhone ve iPad’e getirmek mümkün durumda.

Biz de bugün sizlerle neden iOS 9.3.3 Jailbreak için 15 nedeni masaya yatıracağız. Ancak tam bu noktada belirtmek isteriz ki bu yazımızda belirttiğimiz kimi tweak henüz iOS 9.3.3 uyumlu değil ve uyum için güncelleştirmenin gelmesi bekleniyor.

Jailbreak için benim nedenlere ihtiyacım yok ben direk Jailbreak yapacağım diyorsanız aşağıdaki bağlantılarına gözatabilirsiniz.

iOS 9.3.3 Jailbreak için 15 Neden

Neden 1: Temalar

jailbreak-temalari

Jailbreak bir iOS cihazda kişiselleştirmede de sınır yok. iPhone ve iPad’inizi Jailbreak sonrası dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Tıpkı Android’de olduğu gibi. Hatta Android’den daha fazlasını cihazınıza getirmeniz mümkün. Yan yana daha fazla uygulama ikonu, taşıyıcı logosunun değiştirmek, yepyeni bir arayüz ve daha fazlasını Jailbreak ile gerçekleştirebilirsiniz.

Neden 2: Kontrol Merkezini Genişletin

iOS-kontrol-merkezi

Kontrol merkezini Jailbreak ile genişletmeniz mümkün. CCSettings tweaki ile Kontrol Merkezi’ni özelleştirebilir ve daha fazlasını iOS’un bu tarafına ekleyebilirsiniz.

Neden 3: Dosya Yöneticisi

ios-dosya-yoneticisi

Şüphesiz iOS’un Android’e kıyasla en büyük eksiği Dosya Yöneticisi yoksunluğu. iOS 9’la iCloud Drive uygulaması hayatımıza girmiş olsa da tatmin edici değil. IFile bu konuda yardımınıza yetişebilir. Jailbreak cihazlar için popüler dosya yöneticisi IFile tweaki ile iCloud Drive’a göre çok daha fazlasını yapmanız mümkün.

Neden 4: Çok Daha Gelişmiş ve Daha Fazla Animasyon Seçeneği

Barrel tweaki ile cihazınızın animasyonlarını daha fazlalaştırabilir ve geliştirebilirsiniz. Hem de hiç olmadığı kadar.

Neden 5: Hileli Pokemon GO Uygulaması

Popüler oyun Pokemon GO’yu sınırlamalar olmaksızın kullanabilirsiniz. Sokak sokak, cadde cadde gezmenize gerek kalmadan Pokemonlara ulaşabilirsiniz. Oturduğunuz yerden oyun oynama heyecanına rahatça ortak olabilirsiniz.

Jailbreaksiz cihazlar için de Pokemon GO hilesi paylaşmıştık. Aşağıdaki bağlantı aracılığı ile bu hileye ulaşabilir ve rahatça kullanmaya başlayabilirsiniz.

[irp posts=”9156″ name=”Pokemon GO Hilesi: iPhone ve iPad için Jailbreaksiz, Ek Uygulamasız, Sorunsuz, Enfes Yöntem!”]

Neden 6: Picture in Picture Özelliği

ios-picture-in-picture

iOS 9 ile birlikte Apple sınırlı iPad modeli için Picture-in-Picture özelliğini tanıttı. Elbetteki pek çok Samsung cihazında yer alan bu özelliğin sadece iPad’de sınırlı kalması iPhone sahiplerini üzmüş olsa da Jailbreak ile birlikte bu sorun değil! VideoPane tweaki ile sınırlamalara takılmadan bu özellikten faydalanabilirsiniz.

Neden 7: Eski Cihazlarınız için 3D Touch Özelliği

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı öne çıkaran en önemli özellik 3D Touch. Gelişiricilerin uygulamalarında destek vermesi ile adeta büyük önem kazanan ve pratikliği yükselten 3D Touch özelliğini Jailbreak cihazlarınızda RevealMenu tweaki ile kullanabilirsiniz.

Neden 8: Klasörleri veya Uygulama Şifreleme Yeteneği

Gizliliğinizi de Jailbreak sonrası yükseltmeniz mümkün. iOS 9 hatta iOS 10’da dahi yer almayan klasör şifreleme yeteğini Jailbreak cihazınızda Asphelia, BioLockdown, Bioprotect veya AppLocker tweakleri ile kullanabilirsiniz.

Neden 9: Yazı Tipini Değiştirme

iOS 9’la birlikte sistem yazı fontu değişti ancak daha çeşitli yazı tiplerini Jailbreak cihazınızda BytaFont 2 tweaki ile kullanabilmenizin önü açık.

Neden 10: Eski Cihazlarda da “Hey Siri” Özelliğini Kullanabilme

iPhone 6s ve 6s Plus’la öne çıkan her koşulda “Hey Siri” özelliğini Jailbreak’le eski, iPhone 5s’inize dahi getirebilirsiniz. Bu konuda UntetheredHeySiri tweaki işinizi fazlasıyla görecektir.

Neden 11: Varsayılan Uygulamaları Ayarlayabilme

iOS’ta yerleşik olarak kimi uygulama varsayılan olarak gözüküyor ve herhangi bir uygulama içinde geçişte bu standart uygulamalar etkileşime girerek aktif hale geliyorlar. Ancak Jailbreak sonrası cihazınızda bu varsayılan uygulamaları değiştirebiliyorsunuz. Örneğin Apple’ın Haritalar uygulaması yerine Google Maps’i varsayılan uygulama durumuna getirebilirsiniz. Varsayılan tarayıcınızı da ayarlayabilirsiniz. BrowserChooser tweaki diyoruz hani çok iyi! 🙂

Neden 12: Gücünüzü Arttırın!

Güç odaklı kullanıcılar için hızlılık ve pratiklilik çok önemlidir. Ek kısayollar oluşturabilme ve geçişleri böylece hızlandırmak ever Jailbreak ile mümkün!

Neden 13: Gereksiz Özellikleri ve Uygulamaları Silin!

iOS 10’la birlikte Apple sözde yerleşik uygulamaları kaldırabilmenin önünü açtı ancak bu aslında tam bir kaldırma değildi. iOS 9’da böyle bir özellik de zaten mevcut değil. Hele ki gereksiz cihaz özelliklerinden söz etmiyoruz bile ki bunları silmek mümkün değil. Ancak Jailbreak’le sınırlama yok.

Neden 14: Mesajlar Uygulamasını Özelleştirin

Apple mesajlar uygulamasını iOS 8’le birlikte yepyeni bir forma kavuşturdu ancak bu kimi kullanıcı için yetersiz durumda. MessageCustomiser gibi tweaklerle Mesajlar uygulamasını daha da özelleştirebilirsiniz.

Neden 15: Cihazınızda Konsol Tadında Oyun Oynama Deneyimi

ios-oyun-konsolu

Çoğunluğumuzun çocukluk zamanında popüler konsol oyunlarını oynamak ister misiniz? Üstelik bu deneyimden hiçbir şey kaybetmeden? Jailbreak ile evet bu zamanlarınıza dönüş yapabilirsiniz. GBA4iOS ve RetroArch tweakleri bunun için bir ilaç durumunda.