Şimdi yükleniyor

Kilit Ekranına Nasıl GIF Konur? – iOS

Kilit Ekranına Nasıl GIF Konur? – iOS

Kilit Ekranına Nasıl GIF Konur? – iOS

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

iPhone’lar üzerinde Live Photo duvar kağıtlarını kilit ekranında kullanabiliyoruz ancak pek fazla seçeneğimiz bulunmuyor. iPhone’un Kilit Ekranı’nı kişiselleştirebilmeniz için Live Photos’larınızı da kullanabiliyorsunuz. Live Photos kullanmıyor veya bulmakta zorluk çekiyorsanız GIF kullanabilirsiniz.

teknik destek

GIF’leri Live duvar kağıdı gibi kullanabilmeniz için GIF’i Live Photos’a çevirmeniz gerekiyor. apple, Fotoğraflar uygulamasına GIF desteği getirriken, duvar kağıdı için GIF desteği sunmadı fakat iOS için GIPHY uygulamasını kullanarak herhangi bir GIF’i Live Photos olarak kullanabilir ve Live Photos’u kilit ekranı için  duvar kağıdı yapabilirsiniz.

5B95F3CF-54A0-43B0-B522-A050F9049F44-1024x550 Kilit Ekranına Nasıl GIF Konur? - iOS

Seçtiğiniz GIF’i seçip, Live Photo olarak kaydedip, duvar kağıdı olarak ayarladıktan sonra 3D Touch özelliğinden yararlanarak ekrana dokunduğunuz animasyon aktif hale gelecektir. Live duvar kağıtlarını ve dolaylı olarak GIF’leri duvar kağıdı olarak kullanabilmeniz için 3D Touch desteği bulunan iPhone 6s veya daha üst model bir iPhone’a sahip olmanız gerekiyor.

iOS App Store üzerinden “GIFHY: The Search Engine” uygulamasını yükleyin. Ücretsiz olan uygulama, iMessage’a da mini sürümünü dahil eder. Bu sayede arkadaşlarınıza da GIF mesajı gönderebilirsiniz.

GIF’i Live Photos’a Dönüştürme

GIFHY uygulaması üzerinden seçtiğiniz herhangi bir GIF’in dönüştürme işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Görseldeki adımları izleyerek GIF’leri Live Photo olarak kaydedebilirsiniz. Bundan sonra indirdiğiniz Live Photo’ları kilit ekranında kullanabilirsiniz.

teknik destek