Şimdi yükleniyor

Kurallara Uymayanlar Siliniyor!

kural

Kurallara Uymayanlar Siliniyor!

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Kurallara Uymayanlar Siliniyor!

teknik destek

Teknoloji alanının öncüsü ve iPhone telefonların sahibi Apple, artık radikal kararlar almaya başladı. Geçtiğimiz aylardan bu yana güvenlik açıkları nedeniyle Facebook hakkında soruşturmalar açılmıştı ve açılan mahkemeler günler boyunca Mark Zuckerberg ifadeleri doğrultusunda sürdürülmüştü. Bu sefer de güvenlik konusunda Apple, devrim yaratan bir karar aldı.

App Store Daha Güvenli Olacak

Piyasa üzerinde App Store veya Google Play Store için uygulama yazan ve yayınlayan insanları hepimiz biliyoruzdur. Uygulamaları indirmeye başladığımızda, indirilen uygulama basit bir oyun olsa bile, bizlerden direk kişisel bilgilere erişim hakkında çeşitli izinler isteniyor. Bu seçeneği kabul edip uygulamayı indirmeye başladıktan sonra da, tüm kişisel verilerimiz  karşı tarafın geline ulaşabiliyor. App Store gibi dev bir market de, bu tür problemlerin önüne geçmek istiyor.

kural1 Kurallara Uymayanlar Siliniyor!

Uygulamalar Kaldırılacak

Kişisel bilgilerimizin erişimini isteyecek olan App Store uygulamaları, artık tamamen kaldırılacak. Apple, kendi bünyesi içerisinde oluşturduğu sözleşmeyle artık kişisel bilgileri isteyen uygulamaları sorgusuz sualsiz kaldırma yetkisine sahip hale geldi. Bu durumun hangi sebepten kaynaklandığını araştıran uygulama sahipleri ve uygulama indirenler, geçtiğimiz aylarda Facebook’un durumunu gördüklerinde, biraz olsun durumu anladılar.

Güvenlik Açıklarının Yaşanılması İstenmiyor

Facebook yüzünden gelişmeye başlayan güvenlik kapatıcılar, artık Apple tarafından da ön plana atıldı. İlerleyen zamanlarda tıpkı Facebook gibi problem yaşamak istemeyen firma, uygulama geliştiricileri uyardı ve kendi bünyesinde oluşturduğu kurallar sözleşmesiyle de uygulamaları kaldırma yetkisine sahip oldu.

İlerleyen zamanlarda bakalım uygulamalar ne derecede silinecek ve kişisel bilgiler problem yaratacak mı hep birlikte göreceğiz.

teknik destek