Luca Todesco iOS 9.3.3’ü Jailbreak Yaptı

iOS 9.3.3 Jailbreak

Apple, bu yıl güncelleme konusunda coştu diyebiliriz. Apple ile ilgili bir yazılım konusununun gündeme gelmediği bir hafta nerdeyse yok. Hal böyle olunca Jailbreak bekleme süresi epeyce uzun sürdü.

teknik destek

Jailbreak dünyasında uzun süredir ses soluk çıkmıyordu. iOS 9.3.3 beta 1’nin yayınlanması ile birlikte Luca Todesco tekrar sahneye çıktı ve iOS 9.3.3’ü Jailbreak yapabildiğini açıklayan bir resim yayınladı. Resimde cydia ana sayfası görünüyor. Resmin alt tarafında görünen cihaz bilgileri kısmında iPod iOS 9.3.3 yazıyor.

iOS 9.3.3 Jailbreak

iOS 9.0.2’den sonra adeta duraklama dönemine giren Jailbreak dünyası için iOS 9.1 için Jailbreak yönteminin yayınlanması bir umut olmuştu. Fakat aylardır Jailbreak ile ilgili hiç bir haber çıkmadı.

Haberimize konu olan iOS 9.2.1 ve iOS 9.3’ü Jailbreak yaptığını gösteren videolar yayınlayan Todesco’nun bunların dışında bir icraatını görmedik. Madem Jailbreak yapabiliyor neden kamuya sunmuyor yada sunamıyor belli değil.

Pangu ve Taig gruplarının sessiz kaldığı iOS 9.2-iOS 9.3.2 Jailbreak konusunda sürekli karşımıza çıkan Luca Todesco’nun niyetinin ne olduğu merak ediyoruz. Para toplayıp öyle yayınlamak isteyebilir. Fakat onunla ilgili bir girişimini de görmedik. Ayrıca Apple, iOS 9 ile ilgili açıkları bulan kişilere 1 milyon dolar veriyor. İstese o parayı alıp çıkardı işin içinden. Muhtemelen yaptığı işleri gösterip nasıl yaptığını paylaşmayan tiplerden olduğunu düşünmeye başladık artık.

Sonuç itibari ile şu an hala iOS 9.1’den sonraki versiyonlar için herhangi bir Jailbreak yöntemi yok. Luca Todesco’nun iOS 9.3.3 yüklü bir iPod Touch’ı Jailbrek yapabilmesi bize bir umut verdi. Fakat iOS 9.3.3 final sürümü yayınlanmadan Jailbreak aracını çıkarmayacağını da belirtmekte fayda var.

teknik destek

3 Comments

  1. Hepsi yalan bunlar 9.3.1 betayıda sözde jailbreak yapmışlardıda 9.3.1 in final sürümünü bekliyorlardıydı 6 aydır gına geldi yemin ederim androide geçtim geçecem….

  2. Adamın yaptığı tek şey iosu hackleyip apple dan parasını almak bu adam asla bir jb aracı çıkarmaz beklemeyin

  3. bu adama ayar oluyorum artık ya paylaşın yada paylaşmayın kaç aydır isyanda millet.

Comments are closed.