İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

macOS Sierra 10.12.4 Güncellemesi Yayınlandı

Apple bugün, sekiz geliştirici betası yayınlayarak testlerini sürdürdüğü macOS Sierra 10.12.4 güncellemesini yayınladı. Güncelleme artık tüm Mac kullanıcıları için indirilebilir ve yüklenebilir.

Güncellemeyi indirmek ve yüklemek için Mac App Store’un yazılım güncelleme mekanizmasını kullanmanız yeterli.

macOS Sierra 10.12.4 Yenilikleri

Apple, macOS 10.12.4 ile bir süredir iOS’un sahip olduğu Night Shift modunu Mac’lere getiriyor. İlk olarak iOS 9.3 ile iOS cihazlara gelen Night Shift artık Mac’ler için kullanılabilir. Night Shift modu bir cihazın ekranını yavaş yavaş maviden sarıya kaydırıp geceleri mavi ışığa maruz kalmayı azaltmak üzere tasarlanmıştır. Mavi ışığın sirkadiyen ritmini bozduğu söylenir ve bu ritmin bozulmasının uyku düzenini bozduğu düşünülmektedir.

Night Shift modu, Sistem Tercihleri’nin Ekranlar menüsünden etkin hale getirilebilir. Bu menü üzerinden gün batımında ve gün doğumunda kapanması için bir ayar mevcuttur. Night Shift modunu Bildirim Merkezi veya Siri aracılığıyla veya manuel olarak etkinleştirebilir veya kapatabilirsiniz.

Eğer farklı bir düzenleme yapmadıysanız ve sadece Night Shift’i etkin konuma getirdiyseniz, gün batımı ile mod otomatik olarak aktifleşecek ve gün batımı ile birlikte otomatik olarak kapanacaktır.

Apple, macOS Sierra 10.12.4 ile yeni özellik olarak sadece Night Shift’e odaklanıyor. Bunun dışında arkaplanda Apple’ın performans ve hata düzeltmelerine odaklandığını söylemek mümkün.