Merkez teknik kombi bakımı dolandırıcılığı

Uzun bir dönemdir devam eden telefonla dolandırıcılık bu aralar kısmi olarak yapılıyor. Bir bakıyorsunuz bir bayan arıyor ve bulunduğunuz il’ den arıyormuş gibi davranarak veya müşteri hizmetleri şeklinde efendim merkez teknik kombi bakım’ dan sizi arıyorum… Örnek numara 08505321860

teknik destek <

Kombinizin bakımı geldi veya uygun ücret kampanyası varmış gibi ikna etmeye çalışan çağrı merkezi görünümlü yerlere dikkat ediniz.

Bu tarz numaraları araştırırsanız hizmeti kabul edenlerin yazdıkları ne kadar ilginç olduğunu göreceksiniz. Kendilerini servis olarak tanıtan birilerini gönderdiler ve bakım yerine zarar verip gitti diyenleri göreceksiniz. Hatta farklı bir numaradan arayıp beyaz eşya onarımı için gönderdikleri kişilerin işten anlamadığı tamir edilecek çamaşır makinesini daha beter bozduğu haberlerini görebilirsiniz.

Arayanlar dolandırıcı mı kim derseniz;

Bazılarının direk dolandırıcı olduğunu söylenebilir. Paket satışı ya da hizmet şeklinde aldıkları paranın karşılığı olmamakta. Bazıları ise kişinin bulunduğu il’ de herhangi bir servisle anlaşıp komisyon karşılığında iş paslıyor.

Birebir bilmediğiniz veya emin olmadığınız bir yerden gelen kişilere güvenmeyiniz.

Kullandığınız cihazların garantisi devam ediyorsa büyük ihtimalle bu kişilerin yaptıkları işlemlerle cihazınızın garanti dışına çıkarılacağını söyleyebiliriz.

müşteri hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.