Şimdi yükleniyor

OLED Ekrana Geçiş Yapılmasıyla Birlikte iPhone’da 3D Touch Teknolojisi de Gelişecek!

3D Touch

OLED Ekrana Geçiş Yapılmasıyla Birlikte iPhone’da 3D Touch Teknolojisi de Gelişecek!

iPhone’da, LCD ekrandan OLED ekrana geçiş yapılmasıyla birlikte iPhone 6s ve 7 ile yaygınlaşan 3D Touch teknolojisi de değişiyor ve gelişiyor. OLED ekrana sahip olması beklenen iPhone 8’de 3D Touch için eski cam çözümü yerine daha ince film tabanlı çözümü kullanılacak. Apple şu anda yeni 3D Touch modüllerinin arkasındaki tedarikçilerine beklediği hassasiyeti sunmaları için büyük paralar yatırıyor.

Apple, dokunmatik ekran panelleri üreticilerinden General Interface Solution ve TPK Holding’e bu yılki iPhone modelinde kullanacağı 3D Touch ekran panelini üretmeleri için kapasite arttırmalarını sağlamak adına milyonlarca dolar harcama yaptı. İlk harcama 163 milyon ikinci harcama ise 152 milyon dolar olarak gerçekleşmiş durumda.

teknik destek

iPhone-6s-3D-Touch OLED Ekrana Geçiş Yapılmasıyla Birlikte iPhone'da 3D Touch Teknolojisi de Gelişecek!

Film tabanlı basınca duyarlı 3D Touch modülünün üretim süreci çok daha fazla karmaşık olduğundan mevcut 3D Touch sensörüne göre (9 dolar) daha pahalı yaklaşık 15 dolar gibi bir maliyeti söz konusu.

Apple ürünleri için güvenilir tahminleri ile bilinen analistlerden Ming-Chi Kuo’da daha önce iPhone 8’de kullanılacak olan 3D Touch modülünün üretim maliyetinin mevcut modüle göre 5 dolar daha pahalı olacağını tahmin etmişti. Analist, yeni 3D Touch modülünün kullanıcı deneyimini arttırılmış duyarlılık ve daha geniş bir basınç seviyesi gibi avantajlarla zenginleştirdiğinide belirtmişti.

teknik destek