İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

WhatsApp ekran kaydında sesi kaydetmiyor

WhatsApp görüntülü aramada ekran kaydı sesini kaydetmiyor çoğu kullanıcının merak ettiği sorulardan biri. Bizde iPhone 7 ve iPhone 11′ de yaptığımız testte kayıt edemedik. Yardımcı uygulamaları denedik durum yine aynı. Sanırız ya uygulama kısmında ya iOS kısmında yapılan güncellemelerden dolayı veri gizliliği adına engel getirilmiş olabilir.

Görüntülü aramayı kaydetme bazen iyi niyetle bazen de kötü niyetle yapılıyor olabiliyor. Geliştiriciler bunun önüne geçmek adına sisteme kısıtlama getirebiliyor. Android açık kaynaklı olmasından dolayı herhangi bir kısıtlamanın aşılması çok zor olmuyor. Lakin Apple’ un kapalı yapı bir sistemi olduğundan çok zor oluyor. Artı açığı sonraki güncellemeyle kapatabiliyorlar.

Bazı eski iOS versiyonuna sahip telefonlarda ses kaydı denenebilir. Yardımcı uygulamaları App Store üzerinden araştırabilirsiniz. Lakin denemeden önce çoğunun ücretli olduğunu belirtelim. Deneme sürümünü sunanların bazıları ödeme yöntemi ekli olmasa da kısıtlı özelliklerle kullanıma izin verebiliyor. Ödeme yönteminin ekli olması gerekenlerde fake bir ödeme yöntemi eklenebilir. Örnek sanal kart eklersiniz ve internet alışverişine kapatırsınız. Ya da işiniz bittiğinde iptal edersiniz.

WhatsApp ekran kaydı nasıl yapılır

Görüntülü görüşme sırasında ekranı aşağıya veya yukarıya çekerek yuvarlak kayıt simgesine dokunarak işlemi başlatırsınız. Kaydı durdurmak için sol üst kenardaki kırmızı bölüme tıklayarak durdurmaya dokunun. Ya da yine kaydırarak.

Görüntüyü kaydedemiyorum diyenlerin cihazlarını kapatıp açmaları, güncellemelerin yapılması (iOS ve uygulamanın) ve duruma göre kullanılan WhatsApp versiyonu ile alakalıysa eski bir kaç versiyonu yükleyerek denenebilir.

Görüntü kaydı alınmıyorsa;

  • Telefonun kapatılması ve farklı bir internet ile test edilmesi gerekiyor.
  • Cihazdan kaynaklı mıdır diyerek başka bir cihazla deneyiniz.
  • Önbellek, veriler ve güncellemelerin kaldırılması seçeneklerini deneyiniz. (Samsung ve Huawei gibi Android telefonlarda)
  • Çıkmış olan versiyonda problem görülmesinin testi için önceki sürümler denenebilir.
  • Boş alanın sistemin kullanımına yeterli olmayabilir.
  • Bazı modellerde tarihin yanlış olmasından dolayı sorun çıkabilir.

WhatsApp ekran kaydında ses kaydetmiyor

Dediğimiz gibi güvenlikle alakalı olduğundan bir engelleme söz konusu. Belki paralı olan uygulamalardan biri işe yarayabilir. Yine denemek isteyenler ödeme yöntemine geçerli olan bir şeyi eklemeden işlem yapmaları önerilir. Mobil şube kullananlar sanal kartla işini halledebilir. Bir gün veya yedi gün ücretsiz kullanımdan yararlanabilir.

WhatsApp ekran kaydında sesi kaydetmiyor

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.